Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple ukázal menší iPad Pro: Neuveriteľný výkon v tele iPadu Air

Je pozoruhodné, aké parametre dokázal Apple po roku vtesnať do tela iPadu Air.

Ponuku tabletov Apple podľa očakávaní dopĺňa nový 9,7-palcový model iPad Pro. Zaujať by mal najmä výkonom. Apple síce už predáva rovnako veľký iPad Air, nový model však podľa kalifornskej firmy disponuje funkciami, ktoré z neho robia oveľa lepšiu náhradu počítača.

Nový iPad ponúka schopnosti 12,9-palcového modelu v menšom, ľahšom tele Nový iPad ponúka schopnosti 12,9-palcového modelu v menšom, ľahšom tele

Displej sa prispôsobí okoliu

Nový tablet má rovnakú uhlopriečku, ako iPad Air, po technickej stránke je však jeho displej dokonalejší. Využíva rovnakú technológiu ako 12,9-palcový iPad, čo mu umožňuje napríklad dynamicky upravovať zobrazovaciu frekvenciu. V porovnaní s iPadom Air by mal mať o 25 % väčší jas a o 25 % jasnejšie podanie farieb.

Technológia True Tone prispôsobí jas displeja a odtiene farieb okolitému svetlu Technológia True Tone prispôsobí jas displeja a odtiene farieb okolitému svetlu

Nový displej je vybavený technológiou True Tone. Znamená to, že senzor na iPade zmeria nie len intenzitu okolitého svetla, ale i teplotu farieb a podľa toho automaticky prispôsobí farby na displeji.

Nový iPad má štyri reproduktory, vďaka ktorým je jeho zvukový výstup dvakrát hlasnejší, ako zvuk iPadu Air.

Nový model má najlepší fotoaparát, aký dnes možno v iPadoch dostať Nový model má najlepší fotoaparát, aký dnes možno v iPadoch dostať

Fotiť bude možné až 12-megapixelovým fotoaparátom. To je viac, než má ktorýkoľvek iný iPad. Pochopiteľne nechýba ani podpora živých fotografií, ktoré dnes Apple dáva prakticky do všetkých nových produktov. Fotoaparátu bude pomáhať aj blesk. Predný fotoaparát má 5 megapixelov.

Rozmery iPadu Air 2

9,7-palcový iPad Pro má rovnaký procesor A9X, ktorý sa nachádza v jeho väčšom bratovi. Apple sa chváli, že jeho grafický čip má 12 jadier, čo je viac, ako v Xboxe 360. Samozrejme, počet jadier o celkovom výkone nič nehovorí, preto je toto porovnanie skôr úsmevné než realistické.

V súlade s predpoveďami je nový tablet vybavený Smart Connectorom, vďaka čomu preň Apple môže ponúknuť zmenšenú verziu svojej Smart klávesnice. Tablet bude podporovať aj stylus Apple Pencil.

Apple bude k novému iPadu ponúkať menšiu verziu svojej Smart klávesnice Apple bude k novému iPadu ponúkať menšiu verziu svojej Smart klávesnice

Nový iPad má parametre, ktoré sú rovnaké či lepšie (v prípade fotoaparátu) ako má 12,9-palcový iPad. Dosahuje ich však pri zachovaní totožných rozmerov a dokonca i hmotnosti iPadu Air 2.

Cena nepoteší

Apple bude ponúkať nový iPad v štyroch farbách: šedá, strieborná, zlatá a ružová. K dispozícii budú tri verzie: 32 GB, 128 GB a 256 GB, pričom každá bude s podporou mobilného internetu alebo bez neho.

Vynovená ponuka tabletov kalifornskej firmy Vynovená ponuka tabletov kalifornskej firmy

256GB pamäť bude po novom k dispozícii i pre 12,9-palcový iPad Pro. 9,7-palcový iPad si bude možné objednať 24. marca a dostupný má byť od 31. marca.

Nemecký Apple Store už zverejnil aj ceny v eurách:

Kapacita

32 GB

128 GB

256 GB

Wi-Fi

689 eur

869 eur

1 049 eur

Wi-Fi + mobilný internet

839 eur

1 019 eur

1 199 eur

Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.