Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Netreba sa radovať, nový iPhone SE bude v Európe o dosť drahší

Európske ceny sú vyššie než tie americké, aj keď sa pripočíta daň.

Najmenší iPhone SE bol predstavený iba pred niekoľkými hodinami, radosť z nízkej ceny ale pomaly vyprcháva. Všetko nasvedčuje tomu, že v Európe bude citeľne drahší ako v USA.

Konkrétne, na svojom domovskom trhu sa bude 16GB verzia iPhonu SE predávať za 399 dolárov (cca 354 eur) a 64GB verzia za 499 dolárov (cca 443 eur). Táto cena je tradične bez dane z pridanej hodnoty, ktorá sa pripočíta vždy v závislosti od štátu USA, v ktorom si nový iPhone kúpite.

Ceny v americkom obchode tradične udané bez dane z pridanej hodnoty Ceny v americkom obchode tradične udané bez dane z pridanej hodnoty

Napríklad v Kanade stojí nový iPhone ešte menej, 579 kanadských dolárov, čo je asi 394 eur. Väčší pamäťový variant kúpite za 709 CAD, teda zhruba 482 eur.

V Európe sú ceny s daňou

V Európe však bude cena omnoho vyššia. Na francúzskych aj nemeckých stránkach Apple ho už je možné predobjednať, pričom menšia verzia stojí 489 eur s daňou a drahšia ešte o stovku viac, teda 589 eur.

Samozrejme, táto cena je navýšená o daň, ktorú podľa pravidiel EÚ treba vždy pri tovare udávať. Americké ceny pritom nie sú s daňou. Avšak aj pokiaľ by sme prirátali 20 % DPH k prepočítaným cenám v eurách, stále je to viac – iPhone SE s menšou pamäťou by mal stáť 425 a model s väčšou 532 eur.

(1 EUR = 1,1271 USD, 100 EUR = 147,03 CAD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.