Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Netreba sa radovať, nový iPhone SE bude v Európe o dosť drahší

Európske ceny sú vyššie než tie americké, aj keď sa pripočíta daň.

Najmenší iPhone SE bol predstavený iba pred niekoľkými hodinami, radosť z nízkej ceny ale pomaly vyprcháva. Všetko nasvedčuje tomu, že v Európe bude citeľne drahší ako v USA.

Konkrétne, na svojom domovskom trhu sa bude 16GB verzia iPhonu SE predávať za 399 dolárov (cca 354 eur) a 64GB verzia za 499 dolárov (cca 443 eur). Táto cena je tradične bez dane z pridanej hodnoty, ktorá sa pripočíta vždy v závislosti od štátu USA, v ktorom si nový iPhone kúpite.

Ceny v americkom obchode tradične udané bez dane z pridanej hodnoty Ceny v americkom obchode tradične udané bez dane z pridanej hodnoty

Napríklad v Kanade stojí nový iPhone ešte menej, 579 kanadských dolárov, čo je asi 394 eur. Väčší pamäťový variant kúpite za 709 CAD, teda zhruba 482 eur.

Apple predstavil nový iPhone. Zaujme výkonom i cenou
Apple predstavil nový iPhone. Zaujme výkonom i cenou

Nový model si ponecháva starý dizajn, výrazne však narástol výkon a zlepšil sa fotoaparát.

V Európe sú ceny s daňou

V Európe však bude cena omnoho vyššia. Na francúzskych aj nemeckých stránkach Apple ho už je možné predobjednať, pričom menšia verzia stojí 489 eur s daňou a drahšia ešte o stovku viac, teda 589 eur.

Samozrejme, táto cena je navýšená o daň, ktorú podľa pravidiel EÚ treba vždy pri tovare udávať. Americké ceny pritom nie sú s daňou. Avšak aj pokiaľ by sme prirátali 20 % DPH k prepočítaným cenám v eurách, stále je to viac – iPhone SE s menšou pamäťou by mal stáť 425 a model s väčšou 532 eur.

(1 EUR = 1,1271 USD, 100 EUR = 147,03 CAD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.