Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prepis rozhovoru medzi Apple a FBI: vyšetrovatelia majú len pár dní

Overiť novú metódu na odblokovanie iPhonu musí FBI do začiatku apríla.

V súvislosti so včerajším odročením súdneho konania, v ktorom sa proti sebe postavia Apple a FBI, bol zverejnený oficiálny prepis telefónneho hovoru medzi sudcom a zástupcami oboch strán.

Predstavitelia FBI sa v telefonáte vyjadrili, že od začiatku sporu neúnavne pracujú na získaní prístupu k dátam z iPhonu strelca zo San Bernardina. Svoje aktivity označujú ako nutnosť, nie voľbu.

Napriek hromadnej podpore Applu zo strany jednotlivcov aj veľkých spoločností sa našli aj osoby, ktoré ponúkali pomoc vyšetrovateľom. Ich snahy však z rôznych dôvodov stroskotali.

Na nový možný spôsob odomknutia iPhonu C bez nutnosti zapojenia výrobcu vraj vyšetrovatelia prišli iba necelý deň pred pokračovaním konania.

Opatrnosť na prvom mieste

Napriek tomu, že FBI verí v úspech novej metódy, po predchádzajúcich skúsenostiach nepodceňuje prípadné zlyhanie. Pripomeňme, že po desiatich nesprávnych pokusoch o zadanie sa šifrované dáta na zariadeniach so systémom iOS nenávratne vymažú.

Sudca sa postavil na stranu Applu pri obhajobe tvrdení, že spoločnosť z Cupertina sabotuje nariadenie pomôcť vyšetrovateľom v prelomení ochrany. Podľa jeho vyjadrenia je rozhodnutie v stave, v ktorom nemôže byť vymáhateľné.

O ďalšom vývoji sporu sa rozhodne 5. apríla. Federálny úrad má dovtedy vypracovať správu o postupe pri odomykaní zariadenia. Zástupcovia Apple s termínom súhlasili a po preštudovaní materiálu plánujú vyjadriť svoje stanovisko.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.