Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takto by mohli v FBI vydolovať dáta zo zašifrovaného iPhonu

Americká vláda by mohla využiť fyzický prístup k zariadeniu a vydať sa cestou NAND mirroringu.

Apple iPhone 5C Apple iPhone 5C Po nedávnom odročení súdneho konania v kauze FBI verzus Apple sa teraz vynárajú dohady o spôsobe, akým by mohla americká vláda získať prístup k dátam v iPhone útočníka zo San Bernardina. Jediná známa informácia je, že na prelomení ochrany sa podieľa, respektíve podieľala neznáma tretia strana.

Podľa vyjadrenia hackera Jonathana Zdziarskeho (známeho skôr pod prezývkou NerveGas) má potenciál metóda „brute force“, teda skúšanie rôznych kombinácií s cieľom nájsť správny kód. Ak ale prípad pozorne sledujete, určite vám neuniklo, že systém iOS po desiatich neúspešných pokusoch šifrované dáta jednoducho vymaže. A práve tu prichádza na rad NAND mirroring.

NAND mirroring znamená skopírovanie celej flash pamäte smartfónu na externé médium. „Háčikom“ je v tomto prípade nutnosť fyzického odňatia pamäťového čipu a jeho pripojenia na čítačku, kedy by mohlo dôjsť k jeho poškodeniu. V prípade pozitívneho výsledku by však bolo možné - vďaka zálohe - vykonať neobmedzený počet pokusov o uhádnutie kódu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.