Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aj keby FBI v spore s Apple uspela, stále nemá vyhraté. Ďalším cieľom sú šifrované aplikácie

Hoci súdny spor vyšetrovateľov s cupertinskou spoločnosťou ohrozuje bezpečnosť miliónov používateľov, šifrovanie zo zariadení napriek tomu nevymizne.

Ostro sledovaný súdny proces medzi FBI a Applom je momentálne odročený. Odborná aj laická komunita čaká, čo prinesie jeho koniec.

Aj keby však Apple, Google a iné veľké spoločnosti nakoniec museli do svojich systémov implementovať zadné dvierka, nebude to pre FBI znamenať definitívne víťazstvo. Správnym výberom šifrovaných aplikácií môžu používatelia svoje dáta naďalej uchovať v súkromí.

Na trhu s aplikáciami je množstvo šifrovaných e-mailových či komunikačných služieb. K ním sa pridáva aj nespočetné množstvo ďalších s odlišným zameraním. Nemusí pritom ísť o žiadne špeciálne programy. Šifrovanie komunikácie minulý rok zaviedol aj populárny WhatsApp.

Dáta neodhalia ani prevádzkovatelia

Podľa New York Times spomínaná aplikácia pod krídlami Facebooku preberá s tamojším ministerstvom spravodlivosti niekoľko prípadov, v ktorých vyšetrovatelia nariadili odpočúvanie. K obsahu správ či hovorov sa však vďaka šifrovaniu nedostane ani samotný prevádzkovateľ služby.

Autority to samozrejme dobre vedia. Očakáva sa, že ďalším cieľom kampane FBI proti šifrovaniu tak budú práve aplikácie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.