Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový náhľad mobilného Windows už aj pre staršie telefóny. Opravuje chyby

Redstone pre smartfóny sa tentoraz nových funkcií nedočkal.

Microsoft včera vydal ďalšie testovacie zostavenie Windows 10 Mobile. Informoval o tom na svojom blogu. Novej verzie sa dočkala aj desktopová „desiatka“.

Americký výrobca pritom mobilný Windows 10 len minulý týždeň sprístupnil aj majiteľom starších zariadení, prevažne z modelovej línie Lumia. Už vtedy avizoval, že telefóny sa budú môcť čoskoro zapojiť aj do testovania verzie systému s označením Redstone, ktorá bola doposiaľ dostupná len najnovším smartfónom.

Svoj sľub spoločnosť splnila vo štvrtok, kedy si mohli používatelia stiahnuť posledné dostupné zostavenie 14291. Včerajšia novinka je prvou, ktorá je od začiatku dostupná všetkým zariadeniam s podporou Windows 10 Mobile.

Zostavenie nesie číslo 14295, a hoci buildy z vetvy Redstone zvyknú prinášať prevažne nové funkcie, tentoraz sa výrobca zameral na opravu chýb. Vyriešený má byť problém s načítaním zálohy po obnovení telefónu do továrenských nastavení. Čiastočne si Microsoft poradil aj s problémovou zmenou jazyka systému a klávesnice.

Neporadí si s príslušenstvom

Známe nedostatky sa týkajú najmä príslušenstva. Konkrétne problémom pri pripojení k náramku Band alebo Miracast zariadeniam.

Používatelia navyše nemôžu aktualizovať firmvér Display Docku pre funkciu Continuum, pretože zodpovedná aplikácia zariadenie nedokáže rozpoznať. Spoločnosť však upozornila, že napriek tomu ja funkciu naďalej možné využívať.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.