Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Budúcoročný iPhone? Možno ešte väčší displej a nová technológia

Hoci veľké zmeny sa očakávajú už od iPhone 7, zásadné inovácie možno prinesie budúcoročný model.

Firma Apple síce pred pár dňami predstavila nový 4-palcový iPhone v podobe modelu iPhone SE, no na „skutočné novinky“ ohľadne jej telefónov sa predsa len ešte iba čaká. Nemalé zmeny by mohol priniesť iPhone 7, ktorého predstavenie sa očakáva v tomto kalendárnom roku. Zrejme opäť niekedy v septembri.

Z určitého aspektu však ešte väčšie zmeny môže priniesť až nasledujúca generácia iPhonov, ktorá sa má objaviť v kalendárnom roku 2017. Okrem iného by sme sa mali už dočkať aj nasadenia AMOLED panelov. Tie nahradia konvenčné LCD displeje používané v súčasných verziách smartfónov od Apple.

AMOLED už budúci rok?

Podľa dostupných správ, na ktoré upozornili stránky ako 9to5mac.com alebo Theverge.com, v plánoch firmy Apple figurujú práve AMOLED (OLED) displeje už v budúcom kalendárnom roku.

Pôvodne sa pritom spomínalo, že Apple by mohol novú technológiu displejov nasadiť do svojich iPhonov až niekedy v horizonte rokov 2018 – 2019. Potom sa však objavili aj fámy, že firma sa s ich nasadením takpovediac „poponáhľa“.

Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com) Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com)
Zrejme kvôli zvýšeniu atraktivity svojich smartfónov v očiach používateľov. Energeticky úspornejšie AMOLED displeje totiž nachádzame v stále väčšom počte produktov. Okrem toho prinášajú aj ďalšie pozitívne vlastnosti (farebné podanie).

Za posledné obdobie dokonca odpadla aj jedna z ďalších nevýhod AMOLED panelov. Podľa dostupných správ sú už dnes predajné ceny AMOLED a LCD panelov na prakticky rovnakej úrovni. A to sú silné karty v prospech AMOLED.  

Známy analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities, ktorý zvykne mávať presné informácie, prináša ďalšie podrobnosti o budúcich plánoch Apple na rok 2017.

Deklaruje, že spoločnosť sa momentálne rozhoduje medzi trojicou materiálov, ktoré by mohla pri nových iPhonoch nasadiť. V hre je plast, keramika aj sklo. S najväčšou pravdepodobnosťou si zvolí kombináciu sklenej prednej a zadnej strany, ktoré doplnia kovové pásy na bokoch.

Očakávať tiež môžeme zakrivený displej a s tým súvisiace dizajnové zmeny – predovšetkým ďalšie zmenšovanie okrajov. Aj vďaka tomu by mal Apple predstaviť iPhone s ešte väčšou uhlopriečkou displeja než doteraz. Už predtým sa spomínala hodnota 5,8 palca, teraz sa spomína opäť. Vďaka zmenám ale nemusí byť nový iPhone väčší (širší) než doteraz.

Možno len jeden úplne nový model

Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com) Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com)
S najväčšou pravdepodobnosťou 5,8-palcový „iPhone 7s Plus“ nahradí súčasný 5,5-palcový model. V ponuke má zostať aj 4,7-palcový iPhone. Nie je pritom jasné, či AMOLED dostane aj menší iPhone. Možno budúci rok ponúkne Apple ešte kombináciu LCD a AMOLED displejov a v roku 2018 kompletne prejde na AMOLED panely.

To by z pohľadu nových iPhonov nemalo byť všetko. Zároveň sa spomína možnosť nasadenia rozšírených prvkov biometrickej ochrany, respektíve rozpoznávania používateľov – možno skenovanie dúhovky. Hovorí sa aj o nasadení bezdrôtového nabíjania, avšak celkom novej generácie: údajne na väčšie vzdialenosti.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.