Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telekom ruší roaming v okolitých krajinách. Dát sa to netýka

Zmena sa dotkne všetkých zákazníkov s paušálom Happy. Ide iba o okolité krajiny.

Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com) Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com)
Od piatka 1. apríla zruší Telekom pri svojich paušáloch Happy roamingové poplatky v štyroch krajinách. Platiť sa nebude ani za prichádzajúce hovory. 

„Telekom štartuje roamingovú novinku pre zákazníkov paušálov Happy. Využívať ju budú môcť automaticky a trvalo na cestách do okolitých krajín a získajú v nich rovnaké ceny služieb ako na Slovensku,“ uviedol operátor v tlačovej správe.

Prijímanie zadarmo, volania a SMS z balíka

Novinka bude dostupná v Česku, Poľsku, Maďarsku a Rakúsku. V nich budete môcť volať a posielať SMS v cene paušálu. Po minutí voľných jednotiek budú ceny rovnaké ako u nás. Prichádzajúce hovory už nebude operátor vôbec spoplatňovať.

Zmeny nenastanú pri dátach. V ponuke zostanú dátové balíky s 20 MB dát za 2 eurá, 100 MB za 5 eur a 500 MB za 15 eur. Od 30. apríla budú platné nové regulované ceny dát.

Doplnené o 21:40: Hovorca Telekomu potvrdil, že služba má slúžiť najmä pre zákazníkov, ktorí sa zdržiavajú najmä na Slovensku. Ak sa budete zdržiavať dlhodobo v niektorej z krajín, kde výhoda platí, operátor vás môže limitovať.

„Aj naďalej sa budeme riadiť všeobecnými obchodnými podmienkami a limity môžeme riešiť pri zákazníkoch, ktorí budú mať tendenciu zneužívať službu a objem prevádzky,“ spresnil hovorca Telekomu Michal Korec.

Operátor výhodu ponúka v krajinách, kde pôsobia operátori s rovnakým vlastníkom, ako má Slovak Telekom. Vždy je však možné využívať niekoľko sietí v každej krajine a výhody platia v každej z nich.

Roaming zrušilo O2 v Česku

Ešte v polovici roka 2014 úplne zrušilo roaming v Česku O2. Netýka sa to iba volaní a správ, ale aj dát. U našich susedov môžu klienti využívať len sesterskú sieť českého O2.

4ka ponúka rovnakú tarifikáciu pre SR aj celú Európsku úniu. Výnimkou je prijímanie hovorov, ktoré stojí 4 centy za minútu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.