Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Práca so smartfónom počas kráčania sa môže stať v New Jersey protizákonnou

V zámorí sa čoraz viac objavujú požiadavky na zavedenie pokút za používanie smartfónov pri chôdzi.

Návrh zákona v štáte New Jersey plánuje zaviesť pokuty či dokonca väzenie za to, že chodec bude na verejných komunikáciách využívať smartfón, alebo iné elektronické zariadenie. Výnimku by ale mali tvoriť hands-free zariadenia.

Podľa webu Mashable sa v súčasnosti hovorí o sankciách vo výške 50 dolárov (asi 45 eur), 15-dňovom pobyte vo väzení alebo dokonca kombinácií oboch trestov. Podobný návrh pritom čaká na schválenie aj v štáte Havaj – pri prechode ulice s nejakým druhom elektroniky v ruke bude hroziť páchateľovi pokuta vo výške 250 dolárov (zhruba 223 eur).

V žiadnom štáte však doteraz obdobný zákon vzťahujúci sa na cyklistov alebo chodcov nebol prijatý. Americké štáty ako Arkansas, Illinois, Nevada či New York už stihli opatrenia tohto typu odmietnuť.

Priaznivci návrhu zákona „prirovnávajú túto činnosť k nedisciplinovanému prechodu ulice a dodávajú, že polovica z pokuty by putovala na zlepšenie osvety týkajúcej sa rizík vyplývajúcich z nepozornosti pri chôdzi.

A hoci sa názory na takéto zákazy líšia, väčšina ľudí sa zhoduje s potrebou vzdelávať a oboznamovať ľudí s rizikami rozptýlenia a nesústredenia sa pri chôdzi.

(1 EUR = 1,1194 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.