Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

Telekom spustil rezervácie iPhonu SE. Neskôr sa pridá aj Orange

DOPLNENÉ

Operátor zatiaľ nehovorí, za aké ceny bude zariadenie predávať. Ostatní poskytovatelia sú zdržanlivejší.

Spoločnosť Slovak Telekom zatiaľ plánuje pridať do ponuky zariadenie s vyššou pamäťou. Kedy presne začne operátor mobil predávať, zatiaľ nechce prezradiť. Rezervácie smartfónu plánuje aj Orange.

Dve farby a nezáväzná rezervácia

Telekom umožňuje nezáväzne predobjednať 64 gigabajtovú verziu iPhone SE na samostatnej podstránke. Pri štarte predaja má byť k dispozícii sivá (Space Gray) a ružová (Rose Gold) verzia.

20 faktov o Apple iPhone SE: Toto by ste mali vedieť
20 faktov o Apple iPhone SE: Toto by ste mali vedieť

Pozrite si dvadsiatku faktov o novom iPhone SE v prehľadnom zozname.

Ceny pre Slovensko ani dátum predaja zatiaľ neboli zverejnené.

Výber konkrétneho modelu je novinkou, pri predošlých rezerváciách si klient mohol zvoliť iba to, že má záujem o zariadenie, presný variant ale nie.

Video:

Predobjednávky spustí aj Orange

Predávať nový smartfón chce aj Orange. „Urobíme všetko pre to, aby sme naším zákazníkom priniesli nový iPhone čo najskôr, v priebehu nasledujúcich týždňov,“ uviedla hovorkyňa Orangeu Alexandra Piskunová.

Zástupkyňa operátora dodala, že od konca apríla chce spustiť rezervácie iPhonu SE so 16 GB pamäťou v sivej farbe (Space Gray).

Doplnené o 17:55: Aj O2 potvrdilo, že bude predávať nový iPhone SE. Do ponuky ho zaradí ešte v apríli. V ponuke bude 16 aj 64 gigabajtová verzia vo všetkých farbách. Ceny zatiaľ nie sú známe.

Či začne Orange predávať nový model skôr, aktuálne zisťujeme.

4ka v najbližšom období nemá v pláne ponúkať nový iPhone.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Ceny budú výrazne vyššie

Cena nového iPhonu SE na voľnom trhu by mala byť na Slovensku približne na úrovni iných krajín eurozóny. 16 gigabajtová verzia by mala stáť približne 489 eur. Verzia so štvornásobne vyššou pamäťou má byť drahšia o 100 eur. U operátorov môžu byť plné ceny iné.

Netreba sa radovať, nový iPhone SE bude v Európe o dosť drahší
Netreba sa radovať, nový iPhone SE bude v Európe o dosť drahší

Európske ceny sú vyššie než tie americké, aj keď sa pripočíta daň.

Čo ponúkne?

Výkon iPhonu SE sa rovná iPhonu 6s a 6s Plus Výkon iPhonu SE sa rovná iPhonu 6s a 6s Plus Štvorpalcový iPhone SE vychádza z rovnakého dizajnu ako iPhone 5S. Pre majiteľov je k dispozícii senzor odtlačkov prstov Touch ID. Apple zariadenie vybavil procesorom A9 a 12-megapixelovým fotoaparátom. Podporuje aj platby mobilom Apple Pay, ktoré ale u nás zatiaľ nie sú dostupné.

Nový iPhone má v porovnaní s iPhonom 5s dvakrát väčší výpočtový a trikrát väčší grafický výkon. Oproti predchodcovi sa zlepšila i výdrž na batériu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.