Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Huawei z nižšej triedy nevymizne. Oživí minuloročný rad smartfónov Y

Výrobca by mohol novinky uviesť spolu s tohtoročným vlajkovým modelom.

zdroj: Huawei zdroj: Huawei Huawei sa viac ako rok sústredí na propagáciu vlajkových modelov na úkor zariadení nižšej triedy. Neznamená to však, že čínska spoločnosť nemá takéto smartfóny v ponuke alebo sa chystá tento segment úplne opustiť. Novinár Evan Blass pre stránku VentureBeat uviedol, že tento rok sa do predaja dostanú vylepšení nástupcovia modelového radu Y, symbolizujúceho najnižšiu cenovú triedu.

Pôjde vraj o modely Huawei Y3 II a Y5 II. O prvom menovanom zatiaľ nie sú známe ďalšie detaily. Model Y5 však dostane lepší displej, rýchlejší procesor, lepší fotoaparát a mierne väčšiu batériu oproti predchodcovi.

Displej zariadenia sa zväčší zo 4,5 na rovných 5 palcov s HD rozlíšením. O výkon sa postará štvorjadrový procesor MediaTek MT6735P. Bezo zmeny ostane 1 GB operačná pamäť a 8 GB interné úložisko.

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu sa zvýši z piatich na 8 MPx. Predná selfie kamera s pôvodným rozlíšením 2 MPx dostane vlastný LED blesk. Kapacita batérie narastie na 2 200 mAh.

Starší Lollipop s nadstavbou

Smartfón pobeží na staršom Androide 5.1 Lollipop a chýbať nebude ani grafická nadstavba EMUI 3.1. Huawei Y5 II by sa mal na trhu objaviť v piatich farebných variantoch so zaujímavou textúrou zadného krytu. Hlavným materiálom ostane plast.

Očakáva sa, že Huawei predstaví novinky 6. apríla počas tlačovej konferencie k novému vlajkovému modelu P9.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.