Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

MediaTek vraj chystá nové 10-jadro Helio X30. Prinesie podporu virtuálnej reality

Pripravovaný čipset má byť výkonnejší, úspornejší a prinesie podporu pre VR obsah a duálne fotoaparáty s vysokým rozlíšením.

Čínsky výrobca procesorov Mediatek vraj pripravuje nový 10-jadrový čipset Helio X30, ktorý má byť nástupcom len nedávno vydaných čispetov Helio X20 a X25. Upozorňuje na to server GSMArena.com.

Podľa aktuálne uniknutých informácií by mal byť nový procesor Helio X30 vyrábaný 10nm FinFET výrobným procesom, vďaka čomu by mal byť o viac ako polovicu úspornejší než jeho predchodcovia.

Vyšší výkon, nižšia spotreba

Konštrukčne má byť Helio X30 zložené z troch klastrov rôznych procesorových jadier.

Dvojica najvýkonnejších by mala využívať architektúru jadier Cortex-A7x (kódové označenie Artemis) s pracovnou frekvenciou 2,8 GHz. Jadrá Artemis by mali v porovnaní s Cortex-A72 ponúknuť až o 20 percent vyšší výkon, pričom by mali tvoriť hlavnú konkurenciu pre jadrá Qualcommu s architektúrou Kryo.

Prvá štvorica výkonných jadier Cortex-A53 má bežať na pracovnej frekvencii 2,2 GHz, zatiaľ čo druhé extrémne úsporné kvarteto jadier Cortex-A35 má tikať na frekvencii 2 GHz.

Podpora pre VR aj duálne fotoaparáty?

Informácie z úniku tiež hovoria, že Helio X30 bude vybavený výkonným 4-jadrovým grafickým akcelerátorom PowerVR 7XT. Čipset má tiež priniesť podporu virtuálnej reality, 26-megapixelové duálne fotoaparáty a pripojenie k LTE sieťam Cat.13.

Podľa dohadov by mohli byť prvé testovacie vzorky Helio X30 dostupné v lete, zatiaľ čo výroba vraj nemá začať skôr než koncom roka 2016. Nové zariadenia s procesorom Helio X30 sa tak môžu dostať na trh začiatkom roka 2017.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.