Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhone SE a iPad Pro sa má začať predávať na Slovensku už budúci týždeň

Nové zariadenia majú byť u nás dostupné už v najbližších dňoch. Oficiálne ceny ešte nie sú známe.

. .
Spoločnosť Apple začne pravdepodobne už na začiatku budúceho týždňa predávať iPhone SE a menší iPad Pro v desiatkach ďalších krajinách, medzi ktorými nebude chýbať ani Slovensko.

Pôvodne sa počítalo s tým, že predaj spomínaných zariadení u nás odštartuje až v máji. Podľa informácií portálu Appleinsider.com sa Slovensko dostalo už do druhej vlny. iPad Pro sa tak má u nás predávať od 4. apríla, iPhone SE má nasledovať deň po tom.

Ani operátori zatiaľ nemajú presné informácie, kedy predaj začne. O2 ale dnes potvrdilo, že predaj začne skutočne už v apríli.

S akými cenami prídu?

Zatiaľ nie sú známe ceny nových zariadení. Cena iPhonu SE na voľnom trhu by mala byť približne na úrovni iných krajín eurozóny. 16 gigabajtová verzia by mala stáť približne 489 eur. Verzia so štvornásobne vyššou pamäťou má byť drahšia o 100 eur. U operátorov môžu byť plné ceny iné.

iPad pro s 32 GB pamäte má stáť 689 eur. 128 GB verzia má byť na úrovni 869 eur. Za dvojnásobnú pamäť si priplatíte – stáť má 1 049 eur.

Zariadenie s možnosť mobilného pripojenia budú ešte výrazne drahšie – 839 eur (32 GB), 1 019 eur (128 GB) a 1 199 eur (256 GB).

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.