Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange: Takto sú nastavené dátové balíčky pri nových paušáloch Flex a Max

100 MB balíčky pre nižšie paušály, k vyšším sa dá dokúpiť aj celý gigabajt.

Operátor Orange včera predstavil dve nové rodiny paušálov, ktoré nahradili známe „zvieratkové“ paušály. V nových programoch Flex nie je zahrnutý žiadny dátový balíček, pri vyšších programoch Max už nejaké sú. V oboch prípadoch si ale dáta je možné dokupovať. Zisťovali sme podrobnosti.

Drahé dáta pre Flex

Programy Flex štandardne nemajú žiadny dátový balík. Internetové služby sú na nich ale automaticky aktivované a sú poskytované zadarmo. Pripojenie nie je dátovo obmedzené, operátor však limituje rýchlosť na 64 kbit/s v smere odosielania aj prijímania dát.

Ilustračná snímka Ilustračná snímka
To je extrémne pomalé surfovanie, ktoré je možné prirovnať ku klasickým vytáčaným pripojeniam z 90. rokov. Pravdou ale je, že aj takéto pripojenie stačí pre zistenie základných informácií ako počasie, hlavičky e-mailov či preverenie cestovného poriadku.

Pokiaľ chce používateľ paušálov Flex vyššiu rýchlosť, musí si priplatiť dátový balíček. Má pritom iba jedinú možnosť – 100 MB dát za 1 eur. Týchto balíčkov si môže aktivovať aj viac, gigabajt tak napríklad vyjde na 10 eur.

To je trošičku nižšia suma ako má operátor na Prima karte (700 MB za 8 eur) a rovnaká ako na FunFóne (500 MB za 5 eur). Konkurencia ale vie ponúknuť viac dát za nižšie sumy, podrobnosti si viete pozrieť vo veľkom porovnaní predplateniek, ktoré zostavil Filip Maxa.

Pokiaľ si zaplatíte balíček dát, po jeho prečerpaní bude dostupná rýchlosť vyššia – obojsmerne 128 kbit/s. To je zhruba tempo ISDN pripojení zo začiatku tisícročia a rýchlosť, ktorá trpezlivejšiemu používateľovi môže postačovať na také obyčajné prehliadanie noviniek na webe bez obrázkov.

Doplnené dnes o 13:30: Ak si vezmete programy Flex bez mobilu a s 15 mesačnou viazanosťou, získate na toto obdobie 100 SMS/MMS mesačne. Pri programoch Max dostanete 1 000 MB mesačne.

Max dáva aj väčšie balíčky

K paušálom z rodiny Max operátor automaticky pribalí aj dátový balíček. Pri Max 30€ je to 500 MB. Pre tých, ktorým by to nestačilo, je stále aktívna ponuka 100 MB dát za 1 eur, alebo potom väčší balíček 1 GB za zvýhodnených 6 eur. Je škoda, že práve takýto balíček neponúka operátor aj pre paušály Flex.

Pri vyšších paušáloch už operátor dáva väčšie dátové balíky – napríklad Max 40€ má v sebe 5 GB voľných dát. To je síce o jeden gigabajt menej než mal Panter 40€, na druhú stranu ale pribudlo niekoľko iných výhod a celková podoba programu sa zmenila, takže priame porovnanie nie je na mieste.

Po prečerpaní voľných dát na programoch Max 40€, Max 65€ a Max 100€ si je možné kúpiť balíček 1 GB dát za 6 eur. Po prečerpaní balíčka na programoch Max sa zníži rýchlosť surfovania na obojsmerných 128 kbit/s.

Pre všetky programy Max je zároveň automaticky aktivovaná funkcia zdieľania dát na iné číslo v sieti Orange. Z jedného paušálu Max tak viete dáta zdieľať na ďalší paušál Flex a zadarmo mu tak supľovať dátový balík.

Pre študentov dáta zadarmo

Každému študentovi, ktorý si vyberie paušál Flex, ponúkne Orange mesačne 500 MB dát s maximálnou rýchlosťou zadarmo. Podmienkou je registrácia preukazu ISIC alebo Euro 26.

Rýchlejší internet po prečerpaní balíka

Okrem dokupovania balíčkov voľných dát ponúka Orange ešte jednu zaujímavú službu. Ako jediný tuzemský poskytovateľ umožňuje dokúpenie si vyššej rýchlosti po vyčerpaní voľného objemu dát. To znamená, že namiesto spomalenia na 128 kbit/s budete môcť surfovať s rýchlosťou 256 alebo 768 kbit/s.

Avšak už nie je dostupná pre všetkých. Kým doteraz platila takáto možnosť aj pri lacnejších „zvieratkových“ paušáloch, po novom je dostupná iba k paušálom s cenami od 30 eur. K lacnejším paušálom Flex ju operátor neposkytuje.

Objednať si ju je možné jedine pre programy Max 30€, Max 40€, Max 65€ alebo Max 100€. Po prečerpaní predplateného objemu dát si môžete aktivovať 256 kbit/s rýchlosť za 1 euro mesačne alebo 768 kbit/s za poplatok 3 eurá mesačne.

Ak máte aktívny nižší „zvieratkový“ paušál a službu máte aktívnu, naďalej ju môžete využívať. Limit na 30 eur sa týka jedine zákazníkov, ktorí prechádzajú na programy Flex.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.