Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na iPhonoch a iPadoch môže pribudnúť digitálna korunka z Apple Watch

Čaká nás revolúcia v spôsobe ovládania smartfónov? Na Apple zariadeniach môže pribudnúť nový prvok ovládania.

Kalifornská spoločnosť Apple získala patent na použitie špeciálneho otočného ovládacieho prvku pre svoje iOS zariadenia. Mohlo by tak ísť o digitálnu korunku, ktorú firma použila aj pri svojich inteligentných hodinkách Apple Watch. Na novinku upozornil server 9to5Mac.

Kým digitálna korunka na inteligentných hodinkách Apple Watch slúži predovšetkým na pohodlné posúvanie obrazu bez nutnosti dotýkať sa displeja, na iPhonoch či iPadoch by mala plniť iné funkcie. Prioritne by malo ísť o možnosti nastavovania hlasitosti, uzamykanie obrazovky, zhotovovanie snímkov či zväčšovanie a zmenšovanie textu.

zdroj: 9to5Mac zdroj: 9to5Mac

Ukáže až čas

Niektoré zdroje navyše prišli s informáciou, že nové iPhony už nemusia disponovať fyzickým domovským tlačidlom. Namiesto neho sa vraj môžme dočkať dotykovej plochy s haptickou odozvou. Digitálna korunka by tak časom mohla prevziať aj obsluhovanie iných funkcií iPhonu či iPadu.

 

Je však možné, že firma tento nápad nikdy do reality nepretaví. Množstvo používateľov do dnes nevie stráviť vystúpený objektív fotoaparátu na iPhone 6 a 6s. Len ťažko si tak predstaviť, že by na tele iOS zariadenia mal pribudnúť ďalší vytŕčajúci a nevzhľadný komponent. Aká bude realita ukáže až samotný čas.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.