Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Google už sprístupnil aplikáciu Duo na mobilné videohovory. Beží bez registrácie

VIDEO Vývojári sa zamerali na intuitívnosť či automatické prispôsobenie kvality hovoru v závislosti od rýchlosti internetového pripojenia.

V máji sme vás informovali o novinkách, ktoré spoločnosť Google predstavila na svojej vývojárskej konferencii I/O. Jednou z nich bola aj aplikácia na videohovory pre dvoch používateľov pod názvom Duo. Firma teraz na blogu oznámila, že nástroj je dostupný na stiahnutie pre platformy Android a iOS.

Treba len nainštalovať

Jednou za základných vlastností komunikačnej platformy je jej jednoduché používateľské prostredie. Na uskutočnenie videohovoru stačí zadať telefónne číslo druhého účastníka, ktorý však musí mať nový komunikátor taktiež nainštalovaný.

Aplikácia Google Duo nevyžaduje registráciu používateľov (zdroj: Google) Aplikácia Google Duo nevyžaduje registráciu používateľov (zdroj: Google)

Na druhej strane však nie je potrebná žiadna registrácia. Zamedziť prístup nepovolaných osobám má end-to-end šifrovanie obsahu.

Prenos bez prijatia hovoru

Novinka zároveň dokáže flexibilne reagovať na kvalitu internetového prenosu. To znamená, že pri pomalšom pripojení zmenší rozlíšenie prenášaného videa tak, aby bol videohovor čo najplynulejší. Duo tiež automaticky prepína medzi Wi-Fi pripojením napríklad u vás doma a mobilnou internetovou sieťou. Používateľ teda môže pokračovať v konverzácii bez prerušenia aj po odchode z domu.

Zaujme i funkcia Knock Knock, vďaka ktorej používateľ uvidí živé video volajúceho ešte pred tým, ako príjme hovor.

Google Duo v praxi:

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.