Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange otáča: Nižším paušálom dá dáta. 1 GB mesačne zadarmo, no len na pol roka

Po zrušení dátových balíkov k lacnejším paušálom robí teraz operátor láka na dáta.

Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com) Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com)
Spoločnosť Orange len v máji predstavila nové paušály Flex a Max. Všetkým programom do 30 eur vzala objem dát na surfovanie plnou rýchlosťou a nechala len veľmi pomalý prístup na internet s maximom 0,0625 Mbit/s. Pre porovnanie, dnešné LTE Orangeu má maximálnu rýchlosť na úrovni 3600-násobku tejto hodnoty.

Operátor vraj nechcel dávať dáta tým, ktorí ich nevyužijú. Teraz robí opačný krok.

Ak by ste chceli k nižším programom napríklad internet s objemom dát 1 000 MB mesačne, museli by ste si k paušálu doplatiť 10 eur. Orange má totiž iba jeden, 100–megabajtový balíček za 1 euro, ktorý sa dá aktivovať opakovane.

1 GB pre všetkých

Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com) Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com)
Už približne týždeň ponúka Orange novým zákazníkom bonus pri webovej objednávke.

k mnohým paušálom pridáva bezplatne internet s objemom dát 1 GB na 6 mesiacov. Spolu tak získate 6 gigabajtov dát. Ešte raz zdôrazňujeme, že len pri objednávke cez e-shop.

Týka sa to programov Flex 10, 15, 25 a Max 30, 40, 65 a 100. Operátor uvádza, že akcia platí do odvolania. Programy si môžete zobrať aj bez viazanosti, po polroku môžete využiť inú akciu na hlasové paušály.

Doplnené o 15:50: Bezplatný balíček sa po polroku sám deaktivuje, spresnil operátor pre MobilMania.sk. Zostane len základný prístup na internet primalou rýchlosťou a bez spoplatnenia dát alebo možnosť dokúpiť si 100-megabajtové balíčky.

Ako sa ešte dostať k dátam

Ďalšími možnosťami, ako sa dostať k väčšiemu množstvu dát, sú napríklad:

  • zdieľanie dát internetového paušálu s ďalšou SIM kartou. Spolu je možné zdieľať väčší dátový balík so štyrmi ľuďmi. Táto možnosť stojí 3 eurá mesačne pre každú zo zapojených SIM kariet. Je to možné, ak je základným paušál „čisto internetový“, teda s programom, z ktorého nemožno volať.
  • spájanie dát, keď je na každej SIM karte už predplatené aspoň nejaké množstvo dát. Výsledný balíček sa čerpá spolu. Pri spojení dát dvoch SIM získate bonus vo výške 500 MB a stojí 2 eurá. K 3 – 5 kartám stojí táto možnosť 5 eur a získate 1 000 MB. Pri 6 až 10 kartách získate 2 500 MB – služba vtedy stojí 10 eur mesačne.

V oboch prípadoch ale musia byť služby zahrnuté na jednej faktúre.

MobilMania.sk komentuje: Vytriezvenie Orangeu

Operátor si pravdepodobne sľuboval od zrušenia internetových balíkov k paušálom ďalšie príjmy z predaja 100 MB balíčkov alebo voľbu tých vyšších, ak zákazník dáta potrebuje.

Je však možné, že záujem zákazníkov nebol dostatočný a treba ho – aspoň na úvod – podporiť.

Ďalšia možnosť: predaj takýchto programov môže byť komplikovanejší, keďže konkurencia dáva aspoň menší objem dát aj k lacným paušálom. A o to horšie je to na webe, kde si ponuky jednotlivých operátorov môže zákazník hneď porovnať.

Keď klient uvidí štedrý bonus na úvod, možno ani nezapátra, koľko to stojí po polroku, ak bude chcieť čerpať dáta ďalej. Takže opakujeme, 1 000 MB vyjde 10 eur. Bonus tak problém len oddiali.

Na článku spolupracoval Filip Hanker

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.