Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange: 4G budeme mať pre 90 percent ľudí. Už budúci rok

Poskytovatelia investujú desiatky miliónov eur do rýchleho mobilného internetu. Plán s pokrytím prezradil ďalší operátor.

Mobilný operátor Orange prezradil plány s ďalším pokrývaním 4G siete. Aj budúci rok chce masívne investovať do jej rozširovania a vo veľkej miere sa jej dočkajú ľudia na vidieku.

Hovorkyňa Orangeu Alexandra Piskunová pre Živé.sk a MobilManiu uviedla, že do konca budúceho roka operátor výraznejšie rozšíri LTE. Aktuálne pokrytie je na úrovni 77,1 percenta. Do konca roka má ešte narásť na 80 percent. Na konci roka 2017 má dosiahnuť už 90 percent.

Aktuálne pokrytie 4G siete od Orangeu Aktuálne pokrytie 4G siete od Orangeu

Piskunová uviedla, že spoločnosť má v pláne sieť rozširovať aj v roku 2018, kedy má byť LTE sieť pre 94 – 95 percent populácie. Keďže operátorovi chýba pokryť už iba jedno mesto, rýchlej siete sa dočkajú najmä ľudia v obciach.

O2: My chceme 80 percent

Spoločnosť O2 Slovakia minulý mesiac oznámila, že chce do konca roka 66-percentné pokrytie 4G sieťou. Naposledy informovala o pokrytí na úrovni 46 percent, neskôr prestala uvádzať aktuálne percentuálne pokrytie.

„Investície do siete sú momentálne našou prioritou a v intenzívnej výstavbe 4G siete budeme pokračovať aj v budúcom roku, kedy dosiahneme pokrytie viac ako 80 % populácie,“ povedal riaditeľ sietí O2 Juraj Eliáš.

Líder pri 4G je dlhodobo Telekom, ktorý má podľa vlastných slov aktuálne pokrytie na úrovni 85,1 percent populácie. 4ka má svoju sieť pre 64 percent populácie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.