Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvé telefóny od Nokie: 150 a 150 Dual SIM

ODPORÚČAME Dvojica základných telefónov už spadá pod hlavičku HMD Global.

Konzorcium HMD Global, ktoré vlastní licenčné práva na značku Nokia, plánuje budúci rok predstaviť prvé nové smartfóny Nokie – už bez firmy Microsoft. Trochu v úzadí zostáva skutočnosť, že spomínané konzorcium má zároveň práva aj na „základné“ telefóny značky Nokia – čiže bez otvoreného operačného systému. A práve v tejto kategórii telefónov sme sa dočkali predstavenia dvojice noviniek. Ide o modely Nokia 150 a Nokia 150 Dual SIM, informujú stránky GSMArena.com či Fonearena.com.

zdroj: HMD Global zdroj: HMD Global

Obe novinky ponúkajú – vcelku očakávane – len základnú výbavu. Zahŕňa 2,4-palcový displej s QVGA rozlíšením, podporu pamäťových kariet microSD, VGA fotoaparát s LED bleskom či FM rádio spoločne s MP3 prehrávačom. Verzia s označením „Dual SIM“ ponúka možnosť využitia dvoch SIM kariet. Súčasťou výbavy je tiež hra Snake Xenzia ako aj „try and buy“ verzia titulu Nitro Racing. Telefóny sú postavené na platforme Nokia Series 30+.

Nokia 150 aj Nokia 150 Dual SIM sa budú na trh dodávať v čiernej i bielej farbe. Ich maloobchodná cena by sa mala pohybovať okolo úrovne 25 – 26 eur. Do predaja sa dostanú (na vybraných trhoch) avšak až v priebehu budúceho kalendárneho roka. Spomína sa dostupnosť (aj v Európe) počas prvého kvartálu 2017.

zdroj: HMD Global zdroj: HMD Global

Samozrejme, oveľa viac sa čaká na predstavenie prvých smartfónov značky Nokia. Zrejme pôjde hneď o niekoľko modelov, respektíve jeden model bude ponúkaný v niekoľkých prevedeniach. Smartfóny značky Nokia zrejme budú pútať pozornosť i cenou, ako naznačili najnovšie neoficiálne správy.

Chystané smartfóny Nokia by mali zaujať aj cenami
Chystané smartfóny Nokia by mali zaujať aj cenami

Prvé novinky máme uvidieť začiatkom budúceho roka.

Predbežne je oficiálne známa len skutočnosť, že Nokia bude priamo prítomná na mobilnom veľtrhu MWC 2017 v Barcelone. O nových Nokiách (a zrejme aj dohodách s partnermi / operátormi) sa máme dozvedieť počas keynote na MWC.

Konzorcium HMD Global vlastní licencie na základné telefóny, smartfóny i tablety značky Nokia na obdobie desiatich rokov.

Nokia 150 a Nokia 150 Dual SIM v skratke
Displej 2,4-palcový, (320 × 240 pixelov), QVGA
Platforma Nokia Series 30+
Fotoaparát VGA s LED bleskom
Pásma 900 / 1800 MHz (single SIM a Dual SIM verzia); 850 / 1 900 MHz (single SIM verzia)
Konektivita a iné Bluetooth 3.0 s SLAM, micro USB, 3.5mm AV konektor, FM rádio, MP3 prehrávač, voliteľná podpora dvoch SIM kariet, microSD karta
Batéria 1 020 mAh (BL-5C), výdrž do 31 dní v pohotovostnom režime
Rozmery 118,0 × 50,2 × 13,5 mm
Hmotnosť 81 g
Farby White, Black

Nové Nokie prídu budúci rok, definitívne potvrdený Android
Nové Nokie prídu budúci rok, definitívne potvrdený Android

Možno pôjde o zariadenia známe zatiaľ ako Nokia D1C.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.