Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Galaxy S6 zhorel pri nabíjaní. Mohol zraniť 6-mesačné dieťa

Batoľa sa nezranilo len zhodou okolností. Mama ho predtým položila na posteľ.

Samsung eviduje ďalší prípad samovznietenia jeho smartfónu. Tentoraz ide o model Galaxy S6, pričom incident sa odohral na Štedrý večer v Británii, informoval server Manchester Evening News.

Ako ohňostroj

Zariadenie sa nabíjalo na nočnom stolíku. Dostupné fotografie odhalili, že bolo pripojené originálnym príslušenstvom od juhokórejského výrobcu.

„Nebolo to veľmi hlasné, ale stačilo to na to, aby som sa šla hneď pozrieť späť do spálne, čo to bolo,“ uviedla majiteľka smartfónu Victoria Seedová. „Z telefónu vychádzal oheň a všade lietali iskry. Vyzerali ako ohňostroj,“ dodala.

Samsung Galaxy S6 po vznietení Samsung Galaxy S6 po vznietení

Menší požiar poškodil aj postieľku 6-mesačného syna. Toho matka krátko pred incidentom položila na posteľ len 20 centimetrov od telefónu. Dieťa sa tak nezranilo.

Horšie to mohlo dopadnúť v prípade, ak by k vznieteniu došlo o pár minút neskôr. Victoria sa totiž práve chystala do sprchy, kde by mohla dianie v spálni prepočuť.

Samsung Galaxy S6 po vznietení Samsung Galaxy S6 po vznietení

Chybu nepoznajú

Samsung už majiteľku zariadenia kontaktoval a prisľúbil jej náhradné zariadenie. Ani po týždni sa ho žena však nedočkala.

Výrobca súčasne v oficiálnom vyjadrení ubezpečil, že Galaxy S6 netrpí žiadnymi známymi nedostatkami v spojitosti s bezpečnosťou. Príčinu incidentu dokáže určiť až po preskúmaní zariadenia.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.