Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung zverejní príčinu problémov Note 7 možno už o pár dní

Batéria alebo chyba návrhu? Spoločnosť sa o výsledky vyšetrovania podelí s verejnosťou.

Už 10. januára by sme sa mohli dozvedieť, prečo dochádzalo u tabletofónov Galaxy Note 7 k prípadom samovznietenia. Na základe zdrojov z technologického prostredia to tvrdí juhokórejský denník The Korea Herald. Ak by aj došlo k zdržaniu, príčina vraj má byť verejnosti predstavená najneskôr koncom januára.

Vyšetrovanie, ktoré podľa predchádzajúcich správ malo byť dokončené ešte v priebehu decembra, podľa denníka prebiehalo na dvoch frontoch. V USA sa analýzou problému Note 7 zaoberal nezávislý bezpečnostný ústav UL, zatiaľ čo na domovskom trhu si na situáciu posvietilo Korea Testing Laboratory.

Podľa nezávislej analýzy bolo batérii v tele smartfónu pritesno (zdroj: Instrumental) Podľa nezávislej analýzy bolo batérii v tele smartfónu pritesno (zdroj: Instrumental)

Očakáva sa, že výsledky bude prezentovať práve druhé menované laboratórium. Juhokórejská vláda medzičasom avizovala, že sprísni bezpečnostné štandardy, aby sa podobným komplikáciám v budúcnosti vyhlo.

Naplnia sa dohady?

Samsung stiahol Note 7 definitívne z trhu 11. októbra, predtým uviedol, že za samovznieteniami stála chybná batéria od jedného z dodávateľov akumulátorov. Všeobecne sa však predpokladá, že bol problém komplexnejší. Nedávna nezávislá analýza podporila teóriu, že vnútro zariadenia bolo pre akumulátor príliš tesné, preto dochádzalo k jeho prehrievaniu či poškodeniu.

Podpredseda Samsung Electronics Kwon Oh-hyun medzičasom spoločnosť vyzval, aby sa z celej kauzy poučila. Drahú skúsenosť si vraj má vziať ako lekciu a v novom roku prejsť kompletnou reformáciou.

Problémy s Note 7: Všetky informácie na jednom mieste
Problémy s Note 7: Všetky informácie na jednom mieste

Čo sa vlastne stalo? Ako sa k problému postavil Samsung? Uvidíme ešte Note 7 v predaji? Všetko dôležité v prehľadnej podobe.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.