Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Presne pred 10 rokmi Steve Jobs prvýkrát ukázal svetu iPhone

Šéf Applu Tim Cook hovorí, že to najlepšie ešte len príde.

Presne 9. januára 2007 spoluzakladateľ Applu Steve Jobs na pódiu v San Franciscu po prvýkrát ukázal iPhone, smartfón, ktorý v nasledujúcich rokoch definoval kategóriu inteligentných telefónov. Výrobca si výročie pripomenul v správe pre médiá na svojich stránkach.

Bývalý šéf spoločnosti Steve Jobs pri predstavovaní prvého iPhonu (zdroj: Apple) Bývalý šéf spoločnosti Steve Jobs pri predstavovaní prvého iPhonu (zdroj: Apple)

„iPhone vo svojej prvej dekáde určil štandard pre mobilné zariadenia, no my však iba začíname. To najlepšie ešte len príde,“ povedal pri tejto príležitosti súčasný šéf spoločnosti Tim Cook. Čo však má na mysli a najmä kedy, neupresnil.

Prečítajte si aj:

„Je úžasné, ako iPhone od prvého modelu až po najnovší iPhone 7 Plus naďalej zostáva zlatým štandardom, podľa ktorého sú ostatné smartfóny posudzované, dodal viceprezident Applu Phil Schiller.

Definoval kategóriu

Prvý iPhone zásadným spôsobom ovplyvnil to, ako dnes používame inteligentné telefóny. Do tej doby populárne miniatúrne klávesnice či stylusy nahradil dovtedy nevídaným spôsobom dotykového ovládania, ktoré umožňovalo zariadenie jednoducho používať priamo prstami.

Všeobecný koncept ovládania iPhonu postupne prijali prakticky všetci výrobcovia inteligentných telefónov. I preto sme ho zaradili aj do nášho prehľadu 20 najväčších inovácii kalifornskej firmy.

Toto je 20 najdôležitejších produktov, ktoré dal Apple svetu
Toto je 20 najdôležitejších produktov, ktoré dal Apple svetu

Niektoré sú dobre známe, o iných ste možno ani nepočuli.

Za zmienku stojí i samotné podujatie. Steve Jobs počas svojho života popularizoval predstavovanie  produktov, ktoré viac než technologickú prezentáciu pripomína mediálnu šou. A je to práve predstavenie prvého iPhonu, ktoré bolo podľa mnohých jedným z jeho vôbec najlepších vystúpení.

Hoci prvý iPhone bol predstavený už 9. januára, do predaja sa dostal až podstatne neskôr – 29. júna 2007.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.