Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nokia zrejme vyvíja vlastnú hlasovú asistentku

Viki by sa pridala k širokej ponuke digitálnych asistentiek.

Fínska spoločnosť Nokia požiadala Európsku úniu o ochrannú známku na označenie „Viki“. Okamžite sa začalo špekulovať o tom, že názov súvisí s novou hlasovou asistentkou, ktorú Nokia údajne vyvíja, píše web GSMInfo.

Nokia možno vybaví svoje budúce smartfóny vlastnou digitálnou pomocníčkou (zdroj: gsminfo.nl) Nokia možno vybaví svoje budúce smartfóny vlastnou digitálnou pomocníčkou (zdroj: gsminfo.nl)

V prihláške je totiž Viki opísaná ako „softvér pre tvorbu a monitoring mobilných a webových asistentov pracujúcich s digitálnymi vedomosťami kombinujúcimi všetky zdroje dát do jedného chatového a hlasovo orientovaného prostredia“.

Veľký návrat je tu: Uviedli nový smartfón Nokia 6
Veľký návrat je tu: Uviedli nový smartfón Nokia 6

Novinka bude disponovať 5,5-palcovým displejom či operačným systémom Android 7.0.

Ak by Viki bola skutočne novou virtuálnou asistentkou, pripojila by sa k nemalej konkurencii pozostávajúcej zo Siri, Google Assistant, Cortany, Alexi či chystanej Bixby.

Keďže značka Nokia sa pred pár dňami po odmlke vrátila na trh s novým smartfónom, projekt vlastnej hlasovej asistentky má svoju logiku. Pod značkou Nokia majú byť navyše uvedené aj ďalšie telefóny - v tomto roku celkovo možno až sedem.

Všetko však môže byť nakoniec inak a preto treba brať tieto informácie s rezervou.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.