Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prototypy pre prvé iPhony boli dva. Pozrite si ich súboj na videu

Tieto prototypy nie sú zďaleka tým, čo máme v smartfónoch dnes.

Pred pár dňami sa technologický bloger Sonny Dickson podelil o video a fotografie prototypu operačného systému Acorn OS pre prvé iPhony. Avšak v ranom štádiu vývoja boli dve predlohy OS. V novom videu na svojom blogu ponúka Dickson porovnanie týchto systémov s označením P1 a P2.

Ovládanie iPhonu v projekte P1 vychádzalo z legendárneho ovládania iPodu Classic. Autorom „kolieska“  Click Wheel je „otec“ iPadu Tony Fadell. Prototyp P2 od bývalého šéfa vývoja iOS Scotta Forstalla mal naopak interaktívne ikony na obrazovke. Ovládal sa spôsobom ako poznáme dnes – ťuknutím na konkrétnu voľbu.

iPhony mali plastový displej, neokresané hrany a chýba štvorec na tlačidle Home (zdroj: sonnydickson.com) iPhony mali plastový displej, neokresané hrany a chýba štvorec na tlačidle Home (zdroj: sonnydickson.com)

Žaluď verzus chobotnica

P1 je však celkovo rýchlejší. Dôvodom je okresaný a rýchlejší variant systému, zatiaľ čo P2 poháňala plnohodnotná verzia. Dominantou pri druhom prototype sú veľké ikony možností v ponuke.

Vo videu je ukázané zapínanie oboch smartfónov. Zatiaľ čo na ľavej strane je P1 dávno načítaný a bloger listuje v jeho menu, tak P2 napravo sa stále zapína. Dokonca ho sprevádza pri „naťahovaní“ systému chobotnica v strede displeja. Prečo je zvolený práve tento živočích, známe nie je.

Takto iPhone za 10 rokov zmenil svet
Takto iPhone za 10 rokov zmenil svet

Evolúcia smartfónov Apple neraz ovplyvnila smerovanie konkurencie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.