Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhone 8 možno bude odolnejší ako predchodca

S novými iPhonmi by sme sa nemuseli báť potápania do hĺbky 1,5 metra a v ochrane pred živlom by Apple dorovnal svojho najväčšieho rivala.

Nadchádzajúci iPhone 8 možno poskytne vyšší stupeň certifikácie odolnosti voči prachu a vode ako súčasné modely iPhone 7. Uvádza to portál The Investor, ktorému to mali prezradiť dobre informované zdroje.

S vyšším stupňom certifikácie budú iPhony odolnejšie voči vode (zdroj: shutterstock) S vyšším stupňom certifikácie budú iPhony odolnejšie voči vode (zdroj: shutterstock)

Aktuálne modely iPhone 7, respektíve 7 Plus disponujú certifikáciou IP67 čo znamená, že vydržia ponorenie do maximálnej hĺbky jeden meter na dobu najviac 30 minút. Nástupcovia by mohli mať certifikáciu IP68, ktorá o. i. garantuje vodeodolnosť do hĺbky 1,5 metra na pol hodinu.

Rovnakou ochranou disponujú napríklad konkurenčné telefóny Samsungu Galaxy S7/S7 Edge. Konkurent Applu u blížiacich sa modelov Galaxy 8 nemá zvýšiť stupeň vodeodolnosti a tak by obaja giganti tento rok uviedli na trh smartfóny s rovnakou ochranou pred vodou.

Vráti sa Apple k nerezovej oceli? Posledné informácie o iPhone 8 to naznačujú
Vráti sa Apple k nerezovej oceli? Posledné informácie o iPhone 8 to naznačujú

Zmeniť sa má aj výrobný proces rámu, ktorý zníži náklady na jeho produkciu.

Od tohtoročných iPhonov sa očakáva len to najlepšie nakoľko ide o desaťročné výročie od uvedenia prvého mobilu Apple. Zvýšená vodeodolnosť by tak zariadeniam slušala. Nedávne špekulácie tiež naznačujú, že Apple po rokoch znovu zvolí oceľovú konštrukciu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.