Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple údajne chystá vylepšený Pencil 2. Má dostať magnet aj sponu na pripnutie

Stylus by mal doraziť spoločne s dvojicou nových tabletov.

Apple by tento rok okrem nových iPhonov mal osviežiť aj ponuku tabletov iPad Pro. Spolu s nimi údajne chystá aj vylepšený stylus Apple Pencil, tvrdia anonymné zdroje na čínskej sociálnej sieti Weibo, ktoré cituje portál Feng.

Novú verziu Apple Pencil bude jednoduchšie uskladniť keď nebude používaná (zdroj: redakcia) Novú verziu Apple Pencil bude jednoduchšie uskladniť keď nebude používaná (zdroj: redakcia)

Nové pero by malo poniesť jednoduché označenie Apple Pencil 2 a bude v sebe obsahovať magnet. Vďaka nemu bude možné pripevniť pero ku kovovému telu iPadu a zníži sa riziko straty. Spoločnosť tak vychádza v ústrety zákazníkom, ktorí si pre prvú verziu pera museli dokúpiť akési puzdro s magnetom, ktoré bolo možné upevniť k tabletu.

S novým perom už nebude potrebné siahať na doplnky tretích strán a druhá iterácia pera by mala dostať aj tradičnú sponu, akú majú obyčajné perá. Pencil 2 tak sa tak bude dať nasunúť na vrecko košele či na papier ako bežné pero. Zároveň sa zabráni tomu, aby sa pero odkotúľalo zo stola preč.

Príchod nových iPadov sa vraj odkladá
Príchod nových iPadov sa vraj odkladá

Apple predstaví nové tablety, ale podľa všetkého nie už v marci.

Pôvodný Apple Pencil bol uvedený na jeseň 2015 spoločne s 12,9-palcovým iPadom Pro. Neskôr bola pridaná podpora aj pre menší, 9,7-palcový iPad Pro. Obe zariadenia by sa mali dočkať vynovených modelov tento rok. Stylus sa predáva samostatne, pričom jeho cena je u nás okolo 110 eur.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.