Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pôvod použitého iPhonu si už neoveríte. Apple webový nástroj bez vysvetlenia zrušil

Stránka predstavovala jediný spôsob, akým bolo možné legitímnosť predajcu overiť ešte pred kúpou.

Spoločnosť Apple zrušila stránku www.icloud.com/activationlock (verzia vo vyrovnávacej pamäti), pomocou ktorej si ešte donedávna mohli záujemcovia o kúpu použitého Apple produktu overiť úmysly predajcu iba zadaním sériového čísla alebo IMEI kódu zariadenia.

Ako upozornil web 9To5Mac, daná URL adresa už niekoľko dní zobrazuje správu o chýbajúcom obsahu. Zmizli takisto jej odkazy z anglickej verzie webov Applu. Zaujímavosťou ale je, že v čase písania článku sa na slovenských stránkach Applu prepojenie na nástroj stále nachádzalo, hoci nefungovalo.

Hoci na anglických stránkach firmy už zmienku o webovom nástroji nenájdete, slovenský web zostal bez zmeny (zdroj: redakcia) Hoci na anglických stránkach firmy už zmienku o webovom nástroji nenájdete, slovenský web zostal bez zmeny (zdroj: redakcia)

Zbraň proti zlodejom

Úlohou webového nástroja bolo upozorniť na ukradnuté alebo inak neprávom nadobudnuté zariadenia ešte pred ich kúpou nič netušiacim zákazníkom. Stránka dokázala overiť stav funkcie Zámok aktivácie, ktorá vyžaduje zadanie prihlasovacích údajov Apple ID pôvodného majiteľa napríklad pri pokuse o vymazanie smartfónu či jeho opätovnej aktivácii.

Predpokladá sa totiž, že čestný predajca obsah zariadenia pred odovzdaním novému majiteľovi vymaže, čo automaticky vypne aj funkciu Zámok aktivácie. Naopak, zlodej či nálezca, ktorý prihlasovacie údaje nepozná, Zámok aktivácie vypnúť nevie.

Apple uvoľnil testovaciu verziu iOS 10.3, toto prináša
Apple uvoľnil testovaciu verziu iOS 10.3, toto prináša

Apple vám pomôže nájsť zapatrošené slúchadlá AirPods, no v novom operačnom systéme pribudne viacero podstatných noviniek.

Na záver dodajme, že samotná funkcia Zámok aktivácie zrušená nebola a funguje ďalej. Neexistuje  už len spôsob, ako jej stav overiť pomocou IMEI či sériového čísla cez internetový prehliadač.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.