Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhone 8: Bezdrôtové nabíjanie aj vysoká cena

Celkovo by mali byť uvedené tri varianty mobilu a všetky vraj bude možné nabíjať bez káblov.

Tento rok Apple oslavuje jubilejných desať rokov od uvedenia úplne prvého smartfónu iPhone.

Odborníci aj široká verejnosť preto očakáva príchod revolučných zariadení, ktorými firma spomínané výročie oslávi. Záujemcovia o iPhone 8 však možno budú musieť siahnuť hlboko do vrecka. Predpokladá sa, že novinka môže stáť až okolo 1 200 eur, upozornil web Fast Company.

Drahé výročie

Spoločnosť uvedie zrejme až trojicu nových modelov, z ktorých najvýkonnejší dosiahne cenovú hranicu 1 200 eur. Aktuálne je najdrahším modelom iPhone 7 Plus vo farebnom prevedení Jet Black, ktorý sa v Európe predáva za 1 119 eur.

Jeden z konceptov iPhone 8 (zdroj: GSMArena.com) Jeden z konceptov iPhone 8 (zdroj: GSMArena.com)

Najdrahší variant by mal mať až 5,8-palcový displej typu OLED, ktorý bude celkom bez okrajov. Práve nový typ displeja má byť dôvodom zvýšenej ceny, pretože výrobné náklady súčasných LCD displejov sú nižšie.

Najvybavenejší model dokonca nemá disponovať žiadnymi fyzickými tlačidlami vrátane tlačidla Domov a bočných. Tlačidlo Domov nahradí pravdepodobne dotyková plocha vsadená do displeja a bočné tlačidlá budú nahradené dotykovými plochami vloženými do kovového rámu.

Záhadné 3D

Vlajková loď Apple bude možno disponovať aj novou 3D technológiou od firmy Lumentum, s ktorou Apple vytvoril partnerstvo. Zatiaľ sa však len špekuluje o jej využití v telefóne. Niektoré zdroje sa domnievajú, že by mohla prebrať úlohu rozpoznávania tváre na autentifikáciu a slúžila by ako náhrada pre snímanie odtlačkov prstov.

Iné špekulácie hovoria o jej využití v duálnom fotoaparáte alebo pri rozšírenej či virtuálnej realite.

Menší súrodenci veľkého iPhone 8 budú mať 5,5-palcové a 4,7-palcové displeje. Analytik Ming-Chi Kuo podľa portálu MacRumors tvrdí, že všetky tri modely budú zároveň disponovať bezdrôtovým nabíjaním.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.