Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Očakávaný Samsung Galaxy Xcover 4: Android Nougat či 2 GB RAM

Po dvoch rokoch by sa mala nového prírastku dočkať aj rodina odolných telefónov. Priepastný rozdiel ale zrejme neuvidíme.

Spoločnosť Samsung ponúka okrem „nadupaných“ vlajkových lodí aj menej známe smartfóny Galaxy Xcover, ktoré sú určené predovšetkým ľuďom s aktívnym životným štýlom.

Novinku v tejto rodine zvykneme očakávať každé dva roky. A keďže Samsung Galaxy Xcover 3 bol uvedený v roku 2015, nastal čas hovoriť o novom smartfóne.

Kolotoč neoficiálnych správ už začal portál Gear, ktorý upozornil na údaje z porovnávacieho testu Geekbench hovoriace o smartfóne s kódovým označením SM-G390F. Na základe kódu predchádzajúceho modelu (SM-G388F) tak možno uhádnuť, že otestovaná novinka je práve očakávaným Galaxy Xcover 4.

Novinka výkonnostné rekordy trhať nebude. To ale ani nie je jej cieľom (zdroj: Geekbench) Novinka výkonnostné rekordy trhať nebude. To ale ani nie je jej cieľom (zdroj: Geekbench)

Ak sú informácie v benchmarku pravdivé, smartfón Galaxy Xcover 4 by mal byť vybavený čipsetom Exynos 7570 so štyrmi procesorovými jadrami taktovanými na 1,43 GHz a 2 GB operačnej pamäte. Nainštalovaným operačným systémom by mal byť Android vo verzii 7.0 Nougat, už tradične doplnený o nadstavbu TouchWiz. Nadšenci sa ale takmer s istotou môžu tešiť aj na zvýšenú odolnosť zariadenia voči vode, prachu či pádom.

Najpredávanejšie telefóny u operátorov: V popredí sú Samsung Galaxy J3 2016 aj Huawei P9 Lite
Najpredávanejšie telefóny u operátorov: V popredí sú Samsung Galaxy J3 2016 aj Huawei P9 Lite

Na predných pozíciách sa stále umiestňuje Huawei P9 Lite, ktorému sa darí už niekoľko mesiacov.

Ďalšie informácie, vrátane dátumu predstavenia, zatiaľ známe nie sú. Špekuluje sa však, že kórejská spoločnosť využije na uvedenie nového modelu blížiaci sa kongres MWC 2017 v Barcelone.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.