Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na skenovanie QR a čiarových kódov už samostatnú aplikáciu nepotrebujete

V aplikácii Google stačí aktivovať príslušnú voľbu a ako sekundárny jazyk systému nastaviť angličtinu.

Hoci QR kódy majú potenciál a určité činnosti vedia zjednodušiť, bežný Slovák sa s nimi často nestretne a aplikáciu na ich skenovanie teda v smartfóne pravdepodobne nainštalovanú nemá.

Predsa stiahnutie tohto softvéru netrvá dlho a priveľmi ním neutrpí ani dátový balík. Prečo ale nevyužiť integráciu tejto funkcie priamo v aplikácii od Googlu?

Ako totiž upozornil web PhoneArena, na tento účel možno využiť aj ľubovoľnú aplikáciu fotoaparátu v kombinácii s Google Now on Tap. Majiteľom zariadení so systémom iOS naopak poslúži skratka „Scan QR Code“ pri silnom stlačení ikony aplikácie Google Chrome.

Funkciu stačí iba aktivovať (zdroj: redakcia) Funkciu stačí iba aktivovať (zdroj: redakcia)

So slovenčinou iba trikom

Ak ale vlastníte smartfón alebo tablet s Androidom, musíte si funkciu najprv aktivovať. Robí sa to v aplikácii Google prostredníctvom položky Nastavenia v bočnom paneli. Tu nájdete kategóriu Vyhľadávanie na obrazovke a aktivujete prvý prepínač.

Nakoľko ale Google Now on Tap ešte plne nepodporuje slovenčinu, budete musieť mať ako systémový jazyk nastavenú angličtinu. Ak máte nainštalovaný Android 7.0 Nougat alebo novší, stačí, aby bola angličtina zaradená ako jeden z vedľajších jazykov.

Skenovanie funguje spoľahlivo (zdroj: redakcia) Skenovanie funguje spoľahlivo (zdroj: redakcia)

Teraz stačí zapnúť ľubovoľnú aplikáciu fotoaparátu a podržať tlačidlo Domov. Po chvíľke hľadania by sa mal zobraziť odkaz na webovú stránku, prípadne popis produktu, ktorého kód ste naskenovali. V našom testovaní si funkcia hravo poradila s knihami, hrami či dokonca kozmetikou.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.