Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ďalšia rana pre mobilný Windows? Popredný komunikátor pozastavil vývoj aplikácie

Používatelia Viberu sa zrejme nových funkcií tak skoro nedočkajú.

Po krátkej vlne optimizmu, ktorú Microsoft spustil zverejnením herného titulu Minecraft: Pocket Edition pre platformu Windows 10 Mobile, zasiahla jej používateľov realita. Nedostatok aplikácií, ktorý je najkritizovanejším aspektom celého ekosystému, potvrdzuje populárny komunikátor Viber.

Vývojári komunikačného nástroja totiž pozastavili vydávanie akýchkoľvek aktualizácií vrátane nových funkcií. Vyplýva to z e-mailu smerovaného jednému z používateľov. Zverejnil ho nemecký web WindowsArea.de a odvoláva sa naň portál OnMSFT.

Mobilný trh: BlackBerry ani Windows prakticky neexistujú
Mobilný trh: BlackBerry ani Windows prakticky neexistujú

Kým smartfónom jasne vládne Android, viaceré ambiciózne platformy doslova paberkujú.

Počítače sa nemusia obávať

„Aby sme alokovali limitované zdroje našej spoločnosti čo najefektívnejším možným spôsobom, rozhodli sme sa do odvolania pozastaviť akékoľvek aktualizácie pre Windows Phone 10 a Windows 10,“ uvádza sa vo vyhlásení tímu podpory.

Plné znenie správy (zdroj: WindowsArea.de) Plné znenie správy (zdroj: WindowsArea.de)

Spoločnosť konkrétne narážala na univerzálnu (UWP) aplikáciu dostupnú cez Windows Store. Funguje na počítačoch s Windows 10, ako aj na jeho mobilnej verzii. Zároveň uviedla, že v dohľadnej dobe neplánuje vydanie novej verzie aplikácie, rozhodnutie však ešte môže v budúcnosti prehodnotiť.

Viber na Windows samozrejme úplne nekončí. Komunikátor je pre počítače dostupný aj v podobe štandardnej, plnohodnotnej Win32 aplikácie, ktorú podporujú aj staršie verzie desktopovej platformy.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.