Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nová technológia nabije väčšiu batériu mobilu za 20 minút

Čínska spoločnosť demonštrovala svoju novú technológiu na MWC 2017 v Barcelone.

Technologické veľtrhy či rôzne výstavy sú aj priestorom na prezentáciu rôznych pokrokových technológií. So zaujímavou novinkou sa pochválila na MWC 2017 v Barcelone čínska spoločnosť Meizu.

Jej štvrtá generácia technológie rýchleho nabíjania totiž skráti čas potrebný na nabitie batérie doslova na pár minút.

Spoločnosť konkrétne deklarovala, že technológia známa ako „Super mCharge“ dokáže plne nabiť batériu s vyššou kapacitou 3 000 mAh za 20 minút. Na hranicu 30 percent sa pritom dostaneme už po 5 minútach nabíjania, na 60 percent za 10 minút a na úroveň 85 percent za 15 minút.

Meizu M5s: Osemjadrový čipset, 5,2-palcový displej
Meizu M5s: Osemjadrový čipset, 5,2-palcový displej

Novinka zároveň disponuje napríklad kovovou konštrukciou.

Ako uvádzajú GSMArena.com či Fonearena.com, základom technológie je 11V/5A nabíjačka, ktorá dokáže dodávať až 55 W „šťavy“, kým v prípade konkurenčnej technológie Qualcomm Quick Charge 3.0 je to 18 W a VOOC od Oppo zase 20 W.

Meizu deklaruje, že na zdokonalení technológie nabíjania pracovali vo svojom výskumnom a vývojovom centre vyše jeden rok.

Technológia rýchleho nabíjania je pritom údajne bezpečná. Najmä kvôli vybuchujúcim batériám v tabletofóne Samsung Galay Note 7 je pritom takáto téma centrom pozornosti. Maximálna teplota batérie pri nabíjaní nemá prekročiť hranicu 39 stupňov.

zdroj: fonearena.com zdroj: fonearena.com

Spoločnosť pritom počas demonštrovania na MWC 2017 pripomenula, že v prípade technológie Quick Charge 3.0 od firmy Qualcomm sú dosahované teploty batérie do 44 stupňov.

Spoločne so samotnou technológiou nabíjania Meizu redizajnovala aj príslušný USB kábel pre nabíjačku, ktorý by mal zvládnuť až 160 W – čiže trojnásobok oproti 55 W, ktoré sa majú dodávať.

Za pozornosť má stáť aj fakt, že batéria si uchová cez 80 percent svojej kapacity aj po 800 nabíjacích cykloch. Čiže by mala v princípe ponúknuť zachovanie svojich parametrov pri „normálnom“ používaní (nabíjaní) minimálne dva roky.

Meizu M5 Note: Kovové telo, 4 GB RAM či silná batéria
Meizu M5 Note: Kovové telo, 4 GB RAM či silná batéria

Novinka od čínskeho výrobcu zároveň prináša napríklad 5,5-palcový displej s Full HD rozlíšením.

Predbežne nebolo oznámené, v ktorých telefónoch by sa mohla technológia uplatniť v praxi. Zrejme ale pôjde – minimálne spočiatku - o výrobky od Meizu. Možno si však na uplatnenie technológie v reálnych produktoch budeme musieť počkať pekných pár mesiacov.

Sledujte aj ďalšie novinky z Mobile World Congress 2017 v Barcelone.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.