Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jedinečný smartfón z karbónu stojí 750 eur a má špičkovú výbavu

Hoci prednosťou zariadenia bude jednoznačne telo z uhlíka, zaostávať nebude ani hardvérom.

Startupisti stojaci za smartfónom Carbon si zrejme povedali, že zaujať sa dá aj inak, než len výkonným hardvérom. Ich telefón má totiž telo vyrobené z uhlíka, vďaka čomu je ľahký (107 gramov) a zároveň tenký (4,6 milimetra). Problémom by navyše nemal byť ani odvod tepla z vnútorných komponentov.

Smartfón má telo vyrobené z uhlíka, podobne ako my, ľudia (zdroj: Ján Trangel) Smartfón má telo vyrobené z uhlíka, podobne ako my, ľudia (zdroj: Ján Trangel)

Štandardný microUSB port však na zariadení budete hľadať márne – výrobca bol podľa všetkého nútený použiť proprietárne vstupy označované ako Carbon Ports. Pozitívom je, že podporujú technológiu rýchleho nabíjania.

Hoci atraktivitu smartfónu uprieť nemožno, na výstave sme pri krátkom teste na niektorých miestach zaregistrovali vŕzganie (zdroj: Ján Trangel) Hoci atraktivitu smartfónu uprieť nemožno, na výstave sme pri krátkom teste na niektorých miestach zaregistrovali vŕzganie (zdroj: Ján Trangel)

Nechýba ani výkonný hardvér

Z pohľadu hardvérových špecifikácií ale ide o bežný moderný smartfón. V útrobách zariadenia „tiká“ desaťjadrový čipset od MediaTeku doplnený o 4 GB operačnej pamäte RAM a 128 GB úložného priestoru. O ochranu 5,1-palcového AMOLED displeja s Full HD rozlíšením sa stará krycie sklíčko Gorilla Glass 4.

Na zachytávanie fotografií poslúži hlavný snímač s rozlíšením 16 Mpx, na prednej strane naopak zastúpený 5-megapixelovou selfie kamerou. Operačným systémom by mal byť Carbon OS založený na Androide 6.0 Marshmallow.

A hoci prioritou bolo pri vývoji smartfónu zjavne jeho telo, výrobca nezabudol ani na dostatočne výkonný hardvér (zdroj: Ján Trangel) A hoci prioritou bolo pri vývoji smartfónu zjavne jeho telo, výrobca nezabudol ani na dostatočne výkonný hardvér (zdroj: Ján Trangel)

Cena zariadenia je 799 americký dolárov, v prepočte zhruba 750 eur. A hoci dodávky predobjednávok sľubuje výrobca odštartovať už v týchto mesiacoch, na trhu sa chce objaviť už toto leto.

Sledujte aj ďalšie novinky z Mobile World Congress 2017 v Barcelone.

Pracovnú cestu redaktorov na MWC 2017 hradia spoločnosti Huawei a Orange.

(1 EUR = 1,0597 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.