Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nástupcovia telefónov Google Pixel: Kedy prídu, majú zostať prémiové

Príchod novej generácie telefónov Pixel sa má stať realitou v tomto roku.

Google plánuje, vcelku očakávane, v tomto kalendárnom roku nadviazať na predstavenie svojich prvých telefónov z rodiny Pixel. Pripomeňme, že spoločnosť v októbri minulého roka predstavila dvojicu prémiových zariadení Pixel a Pixel XL.

Určité detaily k novým telefónom prezradil popredný predstaviteľ firmy Rick Osterloh, starší viceprezident pre hardvér.

Google Pixel a Pixel XL: Kov, sklo aj novší Android Nougat
Google Pixel a Pixel XL: Kov, sklo aj novší Android Nougat

Obidva smartfóny zdieľajú mnohé parametre aj funkcie.

Okrem iného mal Osterloh nepriamo potvrdiť, že nové telefóny (Pixel 2 a Pixel XL 2) môžeme opäť očakávať niekedy v októbrovom termíne. Uviedol totiž, že aj v Google plánujú nasledovať ročný cyklus vydávania produktov, ktorý je zavedený v tomto segmente. Napríklad iPhony prichádzajú každý rok v septembrovom termíne.

Google Pixel Google Pixel

Zároveň však (opäť nepriamo) vyvrátil špekulácie, že Google chystá špeciálnu lacnú verziu telefónu Pixel. Mala byť známa ako „Pixel 2B“, pričom cieľovou skupinou mal byť rozvíjajúce sa trhy. Potvrdil, že telefóny z línie Pixel budú naďalej prémiové.

Detaily ohľadne výbavy sú predmetom špekulácií. Vo všeobecnosti sa ale očakáva, že Google (výrazne) vylepší fotoaparáty, napríklad z pohľadu schopností fotenia za zhoršených svetelných podmienok.

V útrobách tiež máme nájsť vynovené (výkonnejšie) čipsety. Keďže vlajkové lode tejto sezóny od popredných výrobcov by mali väčšinou využívať už Snapdragon 835, nasadenie tohto čipsetu by nebolo veľkým prekvapením. Aj vzhľadom k tomu, že smartfóny prídu až v druhej polovici roka. Súčasné vlajkové lode ešte Snapdragon 835 nemajú, napríklad LG G6. Väčšinu prvých dodávok čipsetu si totiž pre seba mal „zabrať“ Samsung pre svoju líniu Galaxy S8.

Zvládol lepšie pád z výšky 300 metrov iPhone 7 alebo Google Pixel? Neobvyklý test odolnosti
Zvládol lepšie pád z výšky 300 metrov iPhone 7 alebo Google Pixel? Neobvyklý test odolnosti

Pozrite sa, ako dopadol extrémny test odolnosti špičkových telefónov.

Google samozrejme telefóny priamo nevyrába, aj tento rok by sa o ich samotnú produkciu mal postarať obchodný partner. Vlani išlo o HTC, pričom však na telefónoch Pixel a Pixel XL hľadáme logo HTC márne – telefóny sú označené len ako „Made by Google“. Zatiaľ nie je známe, kto bude partnerom Google pre tento rok, dodáva web Gizmochina.com.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.