Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Google Assistant dorazí na všetky smartfóny s Android 6.0 a vyšším

VIDEO Novinka nahradí Google Search, Slovákom však zatiaľ určená nie je.

Hlasový asistent Google sa rozširuje zo smartfónov Google Pixel na všetky zariadenia s operačným systémom Android 6.0 Marshmallow a vyšším. Hoci pôvodne malo ísť len o unikátnu súčasť smartfónov Google Pixel s operačným systémom Android 7.1, sám Google naznačoval, že tomu tak nebude.

Asistent bol totiž dostupný prostredníctvom komunikačného programu Allo na zariadeniach s Android 4.1 a vyšším a taktiež bol prítomný v Android TV so systémom 6.0 a vyšším. Na krátku dobu bol dokonca uvoľnený aj pre iné smartfóny ako Pixel, išlo však o chybu.

Google Assistant na iných smartfónoch ako Google Pixel (zdroj: Google) Google Assistant na iných smartfónoch ako Google Pixel (zdroj: Google)

Počas nedávneho predstavenia smartfónu LG G6 však výrobca prezradil, že jeho novinka bude mať predinštalovaného Google Assistant a bolo tak jasné, že pomocník nebude exkluzivitou pre Pixely. Potvrdil to neskôr sám Google, ktorý uviedol, že asistent dorazí na zariadenia s Android Marshmallow a Nougat bez potreby rootovania prístroja.

Spočiatku bude pomocník rozumieť len angličtine a nemčine. Dostupný bude vo Veľkej Británii, USA, Austrálii, Kanade a v Nemecku. Ostatné krajiny sa pridajú neskôr. Novinka nahradí Google Search a Assistant sa bude aktivovať dlhým stlačením tlačidla Home alebo hlasovým povelom „Ok Google“.

Virtuálny pomocník dokáže odpovedať na otázky podobne ako Siri či Cortana a prezradí vám napríklad predpoveď počasia, bude vás navigovať do cieľa, zobrazí fotky a dokáže ovládať aj niektoré prvky inteligentných domácnosti ako napríklad rozsvietenie svetiel.

Aktualizáciu obsahujúcu Google Assistant spoločnosť už začala uvoľňovať. Ako prví ju dostavajú Američania.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.