Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Huawei: 6 či 8 GB RAM v smartfóne? Zbytočnosť

Podľa popredného predstaviteľa firmy je skôr dôležitejšia správna optimalizácia.

V poslednom období vo svete mobilnej komunikácie sledujeme aj „honbu“ za čo najväčším objemom operačnej pamäte RAM, ktorou disponujú nové high-endové smartfóny. Je už pomerne štandardom, že nové špičkové telefóny ponúkajú 6 GB RAM a aktuálnym cieľom je kapacita 8 GB.

Zaujímavý názor na celú problematiku priniesol prostredníctvom sociálnej siete Weibo popredný predstaviteľ firmy Huawei. Lao Shi zastáva názor, že v súčasnosti plne postačuje v smartfónoch kapacita 4 GB RAM k tomu, aby telefóny ponúkli hladký chod bez zaváhania.

Vyššie kapacity sú zbytočné a keďže sa obvykle prejavujú aj vo (výrazne) vyššej predajnej cene telefónov, dá sa hovoriť aj o určitom mrhaní prostriedkami.

Smartfón s malým displejom? Čoskoro to bude rarita
Smartfón s malým displejom? Čoskoro to bude rarita

Smartfóny si majú v nasledujúcich rokoch polepšiť. Stúpať budú aj uhlopriečky displejov.

Lao Shi sa domnieva, že skôr ako honba za gigabajtmi, ktorá by sa dala prirovnať k pretekom v zbrojení medzi USA a Sovietskym zväzom, je dôležitý iný faktor – správna optimalizácia softvéru, resp. celého operačného systému. Dôkazom má byť aj fakt, že napríklad ani platforma iOS od Apple nepotrebuje veľa RAM k tomu, aby bežala hladko.

Predstaviteľ Huawei dokonca tvrdí, že na základe ich testov telefóny Huawei so 4 GB RAM (a navyše párované s čipsetom Kirin 960) ponúkajú lepší výkon, než konkurenčné zariadenia so 6 GB RAM.  

Lao Shi však na druhej strane ani netvrdí, že telefóny so 6 GB RAM sú zlé. Nepovažuje však 6 či viac 8 GB RAM za nutnosť. Najmä keď sa dá vďaka tomu ušetriť. Na tému upozorňujú GSMArena.com či Gizmochina.com.

Huawei P10 a P10 Plus: Vylepšený dizajn aj duálny fotoaparát
Huawei P10 a P10 Plus: Vylepšený dizajn aj duálny fotoaparát

Naživo z MWC 2017: Spoločnosť Huawei predstavila na MWC 2017 v Barcelone svoje nové vlajkové lode.

MobilMania.sk komentuje: Tento názor má svoju logiku a viac-menej sa s ním dá súhlasiť. Síce platí, že čím viac RAM, tým lepšie, no optimalizácia tiež zohráva kľúčovú rolu.

Pokiaľ systém alebo nadstavba nie sú správne odladené, veľká RAM či dostatok voľného flash priestoru veľmi nepomôžu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.