Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Darling je telefón s 360-stupňovou kamerou a diamantmi

Dve vypuklé šošovky, tri gramy zlata a štyri diamanty. ProTruly Darling je svojím spôsobom šperk.

Spoločnosť ProTruly prináša na trh unikátne smartfóny Darling, ktoré zaujmú najmä po stránke dizajnu. Technologickou výnimočnosťou je však 360-stupňová kamera, ktorá umožní nahrávanie videozáznamu vo všetkých smeroch naraz.

Telefóny Darling sú tak prvé na svete s takouto funkciou. Zaznamenané videá je možné nahrať na YouTube či Facebook, ktoré už podporujú prehrávanie sférických videí. Prítomnosť kamery je neprehliadnuteľná nakoľko v hornej časti je veľký objektív na prednej aj zadnej strane.

ProTruly Darling má extravagantný dizajn (zdroj: ProTruly) ProTruly Darling má extravagantný dizajn (zdroj: ProTruly)

Obyčajný hardvér

Objektívy sú značne vypuklé a v hornej časti je telo mobilu na dnešné pomery dosť hrubé. Darling je dostupný v štandardnej aj luxusnej verzii. Z hľadiska hardvéru sú oba varianty identické. Obsahujú 5,5-palcový displej s rozlíšením 1 080 × 1 920 pixelov a 10-jadrový čipset MediaTek X20 s taktom 2,5 GHz.

RAM je veľká 4 GB a vstavané úložisko má kapacitu 64 GB. Oba objektívy majú rozlíšenie 13 Mpx a batéria má kapacitu 3 560 mAh. Telefóny majú aj USB konektor typu C a na zadnej strane je aj skener odtlačkov prstov. Operačným systémom je Android 6.0 Marshmallow.

Neobyčajný dizajn

Rozdiel medzi modelmi je v dizajne. Zatiaľ čo štandardná verzia má priestor okolo objektívov z plastov, u vylepšeného súrodenca použil výrobca kožu, zlato a štyri diamanty. Rozdiel je samozrejme aj v cene aj keď tu sa informácie rozchádzajú.

China Daily hovorí o cene 600 amerických dolárov (569 eur) pre štandardnú verziu  a 1 300 amerických dolárov (1 232 eur) pre luxusný model. Portál Mashable však tvrdí, že základný model stojí 500 amerických dolárov (474 eur) a vylepšený variant 800 amerických dolárov (758 eur). ProTruly Darling sa bude zatiaľ zrejme predávať len v Číne.

(1 EUR = 1,0551 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.