Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Skladací telefón od Samsungu má osloviť náročných

Prvé podobné telefóny zrejme uvidíme ešte v tomto kalendárnom roku.

Juhokórejský Samsung sa v súvislosti s plne flexibilnými, resp. skladacími telefónmi spomína veľmi často. Hoci napokon počas MWC 2017 k tejto téme nič oficiálne neprezradil, prvé podobné smartfóny máme očakávať ešte v tomto kalendárnom roku.

Podľa dostupných správ však rolovateľný (skladací) telefón nebude určený pre každého. Mal by predstavovať akúsi špičku ponuky výrobcu. Očakávať tak môžeme nielen prémiové materiály, špičkové technické parametre, ale aj vysokú „luxusnú“ predajnú cenu. Potenciálne však získame unikátne zariadenie, ktoré môže predstavovať budúcnosť smartfónov.

Skladací telefón zrejme tento rok ponúkne aj LG
Skladací telefón zrejme tento rok ponúkne aj LG

Spoločnosť už oficiálne disponuje súvisiacim patentom.

S rolovateľnými (skladacími) telefónmi už totiž koketujú aj ďalší výrobcovia a predovšetkým v budúcom kalendárnom roku by sme sa mali dočkať zaujímavých noviniek.

Samsung však podľa dostupných zdrojov nechce príchod inovatívnych telefónov zbytočne urýchliť. Stránka PhoneArena.com uvádza, že spoločnosť plánuje na úvod vyrobiť tisícky prototypov podobných telefónov, ktoré následne priamo ponúkne vybraným partnerom na detailné testovanie. Následne sa rozhodne, ako bude postupovať ďalej.

Prvé rolovateľné telefóny od Samsungu by sa mohli objaviť v priebehu tretieho kvartálu tohto roka. Hlavná expanzia podobných telefónov sa však očakáva až v budúcom roku. Prípadne i neskôr.

Významný zdroj potvrdil detaily o Samsung Galaxy S8 a S8+
Významný zdroj potvrdil detaily o Samsung Galaxy S8 a S8+

Dvojica nových telefónov bude predstavená koncom tohto mesiaca.

Samsung momentálne chystá príchod nových vlajkových lodí S8 a S8+ s 5,8-palcovým, resp. 6,2-palcovým displejom. Ponúknuť majú obojstranne zakrivené displeje. Predstavenie telefónov je naplánované na 29. marca.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.