Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takto bude podľa všetkého vyzerať softvér Samsungu Galaxy S8

Minimum rušivých prvkov či odstránené popisky aplikácií. Spoločnosť sa zjavne pokúsi zaujať jednoduchosťou.

O pripravovanej vlajkovej lodi spoločnosti Samsung sa už vďaka neoficiálnych zdrojom informácií čo-to vie. Významnou neznámou však doteraz bol softvér novinky, ktorému sa veľa (ak vôbec nejaké) únikov nevenovalo.

Ikony v novom Samsungu Galaxy S8 (zdroj: SamMobile) Ikony v novom Samsungu Galaxy S8 (zdroj: SamMobile)

Situáciu ale teraz mení web SamMobile. Jeden z jeho čitateľov totiž v novej verzii aplikácie Smart Switch údajne objavil snímky domovskej obrazovky očakávaného Galaxy S8. Mimochodom, spomínaná aplikácia pomáha používateľom pri migrácii dát zo starého smartfónu na nový model od Samsungu.

Obrázkom na dôveryhodnosti pridáva aj pomer ich strán. Nejde síce o nedávno skloňované 6:4, po zaokrúhlení sme sa ale dopočítali k pomeru 18:9.

Významný zdroj potvrdil detaily o Samsung Galaxy S8 a S8+
Významný zdroj potvrdil detaily o Samsung Galaxy S8 a S8+

Dvojica nových telefónov bude predstavená koncom tohto mesiaca.

Stávka na jednoduchosť

Vyzerá to teda tak, že v Kórei sa tento rok pokúsia zaujať minimalizmom. Ikony predinštalovaného softvéru sú totiž zredukované iba na obrysy, názvy jednotlivých položiek v zozname aplikácií zmizli úplne a miniaplikácia počasia zobrazuje iba jednoduchý obrázok a teplotu.

Minimalistické prostredie Samsungu Galaxy S8 vo verzii bez zoznamu aplikácií (zdroj: SamMobile) Minimalistické prostredie Samsungu Galaxy S8 vo verzii bez zoznamu aplikácií (zdroj: SamMobile)

Všímavejším zrejme neunikli ani softvérové klávesy a rozdiel medzi obrázkami hore a dole. Vyššie je totiž zobrazená domovská obrazovka bez zoznamu aplikácií, so všetkými ikonami uloženými priamo na ploche. Dole je naopak „tradičnejší“ variant, teda s plochou izolovanou od zoznamu nainštalovaného softvéru.

Minimalistické prostredie Samsungu Galaxy S8 vo verzii so zoznamom aplikácií (zdroj: SamMobile) Minimalistické prostredie Samsungu Galaxy S8 vo verzii so zoznamom aplikácií (zdroj: SamMobile)

Na záver dodajme, že novinka by mala na trh prísť s predinštalovaným Androidom 7.0 Nougat doplneným o nadstavbu Samsung Experience, donedávna známu ako TouchWiz. Oficiálne predstavenie sa bude podľa všetkého konať 29. marca.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.