Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung kuchtí nový smartfón s Tizen, poznáme prvé parametre

Novinka bude podľa všetkého na trhu známa ako Samsung Z4.

Juhokórejský Samsung by mohol už v dohľadnej dobe oficiálne predstaviť nový smartfón, ktorý bude založený na softvérovej platforme Tizen.

Zariadenie s označením „SM-Z400F“ sa totiž objavilo v databáze amerického FCC. Podľa všetkého by mohlo ísť o nový „Samsung Z4“, uvádzajú GSMArena.com či Sammobile.com.

Nový smartfón od Samsungu zaujme hlavne operačným systémom
Nový smartfón od Samsungu zaujme hlavne operačným systémom

Nový smartfón od kórejského výrobcu ponúkne pre dnešnú dobu bežný hardvér, odlišovať sa bude najmä operačným systémom. Zaujme používateľov?

Zatiaľ poznáme len niekoľko parametrov, ktoré by mal predpokladaný Samsung Z4 ponúknuť. Okrem iného ide o podporu dvoch SIM kariet, hrúbku 69,2 mm či batériu (3,85V, 7,9 Wh).

Telefón má tiež podporovať Wi-Fi, GPS, 4G LTE či Bluetooth 4.0 LE. Je vysoko pravdepodobné, že bude už v základe využívať novú verziu systému s označením Tizen OS 3.0.

Samsung Z3, zdroj: Samsung Samsung Z3, zdroj: Samsung

Samsung Z4 sa stane priamym nástupcom modelu Samsung Z3. Ponúka 5-palcový Super AMOLED displej, štvorjadrový čipset, 8-megapixelový fotoaparát či pomerne širokú konektivitu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.