Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange chystá zmeny v dátach. Už na apríl

Poskytovateľ tvrdí, že pripravuje novinky v ponuke dát. Vraj prídu čoskoro.

Článok zo 17. marca sme doplnili o 21. hodine o stanovisko O2. 

V utorok oznámil Telekom navýšenie objemu dát pri svojich paušáloch Happy. V prípade nižších zdvojnásobil ich výšku, pri ostatných pridal 1 – 4 gigabajty mesačne.

Orange tvrdí, že zmien sa dočkajú aj jeho klienti. „Pre našich zákazníkov pripravujeme viaceré novinky a vylepšenia dátovej ponuky. Prvými ich prekvapíme už čoskoro,“ povedala hovorkyňa Orangeu Alexandra Piskunová. Ako dodala, plánom je uviesť ich v apríli.

Nie je známe, či operátor chce výraznejšie zväčšovať objemy dát, pridať dáta do nižších paušálov alebo upravovať ich ceny. Piskunová to nekomentovala.

Dáta až k programu za 30 eur

Orange pri nižších programoch Flex bežne neponúka predplatené dáta. Hoci stoja 10 – 25 eur, teda toľko, čo aj konkurenčné. V minulosti k podobným paušálom menšie objemy dát dával, no pred necelým rokom ponuku zmenil.

V rámci paušálov nejaký internet je, ale skôr na núdzové použitie. Dostupný je totiž iba slimačí, aj keď objemom dát neobmedzený prístup. Surfovanie prebieha s rýchlosťou 0,06/0,06 Mbit/s, teda stovky ráz menšou, než sú bežné rýchlosti moderných LTE sietí.

Najmenšie množstvo dát plnou rýchlosťou siete, 500 MB (0,49 GB), dáva Orange až k programu Max za 30 eur.

Dvoma akciami sa ale k „rýchlym dátam“ dá dostať aj pri nižších paušáloch:

Telekom výrazne zvyšuje objem dát v paušáloch. Všetkým
Telekom výrazne zvyšuje objem dát v paušáloch. Všetkým

Operátor navyšuje balíček všetkým zákazníkom. Niektorí si prilepšia o niekoľko gigabajtov.

A čo ďalší operátori?

4ka oznámila zníženie cien len v minulých týždňoch, zároveň pridala do balíčkov TO jeden gigabajt dát aj cez 2G sieť Telekomu.

Doplnené o 21:00: O2 doplnilo, že vo februári predstavilo dátové programy s 4 – 20 GB dát. Tie však neobsahujú predplatené minúty či správy. Priemerný objem prenesených dát má byť pri týchto programoch 7,34 GB.

Na jeseň provider pridával dáta k trom programom O2 Paušál. Zákazníci, ktorí chcú internet na deň, majú využiť program s 0,24 GB za 0,5 eura – ten sa dá aktivovať aj opakovane. 

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
 
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.