Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LG naďalej trápia hardvérové problémy so smartfónmi G4 a V10. Ocitlo sa na súde

Okrem LG G4 a V10 však rovnaké problémy trápia napríklad aj Nexus 5X, ktorý LG vyrábalo pre Google.

Spoločnosť LG bude v USA na kalifornskom federálnom súde čeliť skupinovej žalobe. Majiteľom smartfónov LG G4 a LG V10 sa totiž nepáči, ako sa firma vysporiadala s verejne známymi hardvérovými poruchami týchto dvoch smartfónov. Téme sa venoval web Ars Technica.

V praxi sa totiž oba modely môžu kedykoľvek vypnúť či zamrznúť, pričom následne sa odmietnu opäť naštartovať a dostanú sa do „bootloopu“. Používateľ tak príde o všetky dáta a samotné zariadenie sa znehodnotí.

Smartfón LG G4 (zdroj: redakcia) Smartfón LG G4 (zdroj: redakcia)

LG v prípade smartfónu G4 o problematike vie a v rámci záruky ponúka majiteľom dotknutých kusov bezplatnú výmenu, nakoľko ide o hardvérovú chybu. Pri modeli V10 vraj naopak nejde o „štatisticky významný“ problém. Zdá sa však, že spoločnosť situáciu priamo nerieši.

Rovnaký problém aj po výmene

Podľa osobnej skúsenosti žalobcu totiž rovnakým problémom trpeli aj ďalšie dva zariadenia LG G4, ktoré dostal ako náhradu pôvodného prístroja v rámci záruky. Hovorí, že firma aj po odhalení poruchy vedome pokračovala vo výrobe chybných smartfónov a majiteľom kusov bez záruky odmietla poskytnúť pomoc.

Zariadenie LG V10 (zdroj: LG) Zariadenie LG V10 (zdroj: LG)

Podobne sa žaloba vyjadruje aj k modelu LG V10, pričom zdôrazňuje, že aj napriek rovnakej chybe spoločnosť dané zariadenie stále predáva a distribuuje.

Požadovaná je oprava všetkých chybných zariadení

Firme LG je tak na v návrhu pripisované nespravodlivé obohatenie, porušenie férového obchodu a nedodržanie niekoľkých zákonov týkajúcich sa záruky. Výška odškodnenia sa má určiť až počas súdneho procesu, pričom poplatky a náklady má podľa žalobcov zaplatiť LG. Aby toho nebolo málo, od súdu je požadovaný príkaz na odštartovanie programu opravy všetkých problémových zariadení LG.

Obávate sa problémov s vaším Nexusom 5X? Takto môžete zistiť ich pravdepodobnosť
Obávate sa problémov s vaším Nexusom 5X? Takto môžete zistiť ich pravdepodobnosť

Niektoré smartfóny trápia problémy s hardvérom, ktoré bránia zariadeniu v naštartovaní.

Na záver dodajme, že LG oficiálne potvrdilo rovnaký problém aj v prípade ďalšieho smartfónu, Nexusu 5X. Ten spoločnosť vyrábala pre Google ako partner v programe Nexus, pričom kvôli nedostatku náhradných komponentov začala pred niekoľkými mesiacmi majiteľom chybných kusov v záruke priamo vracať peniaze.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.