Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung Galaxy S8 prinesie možnosť natáčať videá pri 1 000 fps

Keď Sony 960 fps, tak Samsung 1 000 fps! Zdá sa, že tu máme nové preteky v oblasti fps fotoaparátov.

Oficiálne odhalenie špičkového modelu Samsungu je už za rohom, no ešte sa našiel priestor pre novú špekuláciu. Tá sa týka fotoaparátu, ktorý by mal mať v silách záznam videa s frekvenciou až 1 000 fps, píše čínsky web Naver.com.

Sony Xperia XZ Premium a XZs: Fotoaparát zachytí 960 FPS videá
Sony Xperia XZ Premium a XZs: Fotoaparát zachytí 960 FPS videá

Naživo z MWC 2017: Sony uviedla na MWC 2017 svoje prémiové novinky. Zaujmú aj fotovýbavou.

Išlo by o rekordné slow-motion video, ktoré by frekvenciou prekonalo aj novú Sony Xperia XZ, respektíve Sony Xperia XZ Premium s objektívom IMX400, ktorý dokáže nahrať videozáznam s frekvenciou 960 fps.

Fotoaparát Galaxy S8 možno vyrobí video s 1 000 fps (zdroj: hexus.net) Fotoaparát Galaxy S8 možno vyrobí video s 1 000 fps (zdroj: hexus.net)

V prípade Galaxy S8 by však Samsung nemal spoliehať na techniku od Sony, ale na iné riešenie postavené na mieru juhokórejskej spoločnosti. Kto presne priloží ruku k dielu a aké bude technické riešenie fotoaparátu, zdroj nespomína.

Vylepšenia aj vpredu

Hovorí sa však ešte o prednom fotoaparáte, ktorý by sa mal dočkať vylepšeného autofocusu. Predný objektív by mal mať rozlíšenie 8 MP, nebude však vpredu osamotený. Sprevádzať ho bude 3,7 MP objektív so schopnosťou skenovania očnej dúhovky.

Skener výrobca využije zrejme pri odomykaní telefónu a možno aj pri rozpoznávaní tvárí, o ktorom sa taktiež nedávno začalo šepkať. Oba smartfóny budú predstavené už 29. marca kedy uvidíme, ktoré z odhadov boli pravdivé a ktoré nie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.