Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemeckej polícii sa zapáčili Lumie. Pobočka v Hamburgu kúpila smartfóny za 100-tisíc

Zamestnanci môžu na smartfónoch vďaka platforme UWP využívať rovnaké aplikácie ako na desktopoch. Hlavnú nevýhodu systému pritom využili vo svoj prospech.

Hoci mobilný Windows je v porovnaní s ostatnými systémami už prakticky mŕtvy, zdá sa, že v profesionálnej a biznis sfére má stále čo ponúknuť. Dokazuje to aj najnovšia transakcia hamburskej polície, ktorá si za zhruba 100-tisíc eur zaobstarala 900 smartfónov značky Lumia. Téme sa venoval web MSPoweruser.

Vďaka platforme UWP strávia policajti menej času „nad papiermi“ (zdroj: MSPoweruser) Vďaka platforme UWP strávia policajti menej času „nad papiermi“ (zdroj: MSPoweruser)

Kúpu zariadení s pomerne nepopulárnym systémom nemecká polícia ospravedlňuje potenciálom platformy UWP. Vďaka nej totiž zamestnanci môžu na smartfónoch využívať rovnaké aplikácie ako na laptopoch či desktopoch. Hovorí sa napríklad o prístupe k informačným systémom, internej komunikácii či elektronickom podávaní hlásení.

Mobilný Windows dokáže vďaka UWP pracovať s rovnakými aplikáciami ako desktop (zdroj: MSPoweruser) Mobilný Windows dokáže vďaka UWP pracovať s rovnakými aplikáciami ako desktop (zdroj: MSPoweruser)

Mobilný trh: BlackBerry ani Windows prakticky neexistujú
Mobilný trh: BlackBerry ani Windows prakticky neexistujú

Kým smartfónom jasne vládne Android, viaceré ambiciózne platformy doslova paberkujú.

Nedostatok aplikácií, ktorým je platforma známa, pritom vraj polícii skôr vyhovuje. Má totiž väčšiu istotu, že zamestnanci nebudú na pracovných smartfónoch používať sociálne siete, hrať hry a podobne. Navyše, malý trhový podiel znamená, že platforma nie je ani veľkým lákadlom pre hackerov.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.