Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Sony chce nabíjať telefóny zdieľaním energie cez NFC

NFC momentálne podporuje len prenos dát, Sony však vidí využite technológie aj v prenose elektrickej energie.

Bezdrôtové nabíjanie smartfónov už nejakú dobu nie je sci-fi víziou, Sony však teraz predstavilo svoju ideu nabíjania cez bezdrôtovú technológiu NFC (Near Field Communication). Koncept Sony počíta s využitím baterky v inom smartfóne a s poskytnutím jej kapacity.

Spoločnosť v patente popisuje systém, v ktorom sa dvojica zariadení môže vzájomne dobíjať zdieľaním energie z batérie v jednom prístroji cez NFC. Laicky povedané, jeden prístroj by cez NFC preniesol „šťavu“ do druhého, ktorý by jej mal nedostatok.

Kompatibilné zariadenia by si cez NFC mohli prenášať elektrickú energiu (zdroj: USPTO) Kompatibilné zariadenia by si cez NFC mohli prenášať elektrickú energiu (zdroj: USPTO)

Nemuselo by pritom ísť len o mobily, ale prakticky o ľubovoľné zariadenia, ktoré v sebe nesú čip NFC. Sony uvádza, že obe zariadenia by potrebovali anténu NFC pre prenos energie. Kompatibilné prístroje by tak mohli vyhľadávať bezdrôtové zdroje energie podobne, ako dnes vyhľadávame siete Wi-Fi.

Pri nájdení viac ako jedného zdroja by používateľ zvolil, z ktorého zdroja chce energiu čerpať. V súčasnosti však technológa NFC nie je uspôsobená na prenos energie a prenáša len dáta.

V Sony však možno pracujú na vylepšení technológie, alebo jednoducho podali prihlášku na patent v prípade, že by sa v budúcnosti NFC dočkala aj schopnosti prenosu elektriny. Žiadnu konkrétnu implementáciu patentu firma zatiaľ neoznámila.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.