Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zamestnanci Googlu vydali ďalšiu komunikačnú aplikáciu. Nemá klávesnicu

Zatiaľ nie je oficiálnou súčasťou balíčka komunikačných aplikácií od Google.

Supersonic je názov novej komunikačnej aplikácie, ktorú vytvorili zamestnanci Google združení v projekte Area 120. Nový komunikátor prichádza so zaujímavou funkcionalitou, kde primárnu úlohu zohrávajú hlasové správy, umelá inteligencia a smajlíci, upozornil portál Mashable.

Area 120 je špeciálne oddelenie, kde Google umožňuje svojím zamestnancom pracovať na experimentálnych projektoch. Nejde tak o oficiálny produkt spoločnosti, ako sú napríklad komunikátory Allo, Duo či Hangouts.

Supersonic sa od klasických komunikačných aplikácií výrazne odlišuje, neobsahuje totiž klávesnicu. Používateľ správy vytvára len pomocou hlasového zaznamenávania. Odkaz je v reálnom čase prepísaný do textovej podoby a zobrazený aj druhému účastníkovi komunikácie. Aplikácia navyše využíva pri prepise hlasu aj emotikony a nahradzuje nimi vhodné slová či spojenia.

Záznam hlasových správ je primárnou súčasťou novej aplikácie (zdroj: Supersonic) Záznam hlasových správ je primárnou súčasťou novej aplikácie (zdroj: Supersonic)

Používatelia však nie sú odkázaní len na prepísaný text, môžu si vypočuť aj nahraný hlasový záznam. Supersonic tiež obsahuje funkciu známu najmä zo Snapchatu, teda že po vypočutí správy dôjde k jej automatickému zmazaniu.

Obmedzená dostupnosť

Pracovníci z Area 120 predstavili aplikáciu len pred pár dňami, dostupná je však pre Android a iOS iba v angličtine a v pár vybraných regiónoch, medzi ktoré Slovensko nepatrí.

Nainštalovať ju však môžete aj v predstihu z alternatívneho zdroja – APK Mirror.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.