Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rozpoznávanie tváre v Samsungu Galaxy S8 prekabátili, obyčajnou fotkou (pridané oficiálne vyjadrenie)

Spoločnosť zrejme ešte na technológii bude musieť popracovať.

Článok bol doplnený o oficiálne vyjadrenie Samsungu.

Nové vlajkové lode kórejského Samsungu ponúkajú okrem už tradičného snímača odtlačkov prstov aj možnosť odomknutia zosnímaním dúhovky či rozpoznaním tváre používateľa cez prednú kameru. Posledný menovaný spôsob ale nemusí fungovať ideálne.

5 postrehov o novom top smartfóne od Samsungu
5 postrehov o novom top smartfóne od Samsungu

Ján Trangel komentuje: Krátko som vyskúšal Samsung Galaxy S8 a S8+ a prinášam niekoľko zaujímavostí.

Ako totiž upozornil web Android Authority, nadšencom sa vystavené zariadenia na konferencii Unpacked 2017 podarilo prekabátiť obyčajnou fotografiou majiteľa, dokonca zobrazenou na displeji druhého smartfónu.

Stalo sa to počas livestreamu na Periscope, ktorý si môžete pozrieť nižšie alebo priamo na stránkach platformy. A hoci tomu predchádzalo niekoľko neúspešných pokusov, odomknutie telefónu nakoniec nastalo približne v 9. minúte.

Nie je to najlepšie zabezpečenie

Samsung však zrejme o nedostatkoch vie. Pre web Mashable totiž pripustil, že odomknutie tvárou nie je práve najlepším spôsobom zabezpečenia a práve preto ani neumožňuje jeho využitie na autentifikáciu platieb pomocou Samsung Pay.

Budúci majitelia smartfónov Galaxy S8 a S8+ preto neurobia chybu, keď si pre zabezpečenie smartfónu vyberú iný z dostupných spôsobov. Minimálne teda dovtedy, než výrobca jej fungovanie vylepší.

Doplnené v pondelok 3. apríla o 10:30: Samsung si je evidentne nedostatkov technológie rozpoznávania tváre vedomý a k článku nám zaslal svoju reakciu:

„Galaxy S8 poskytuje rôzne úrovne biometrickej autentizácie, pričom najvyššími úrovňami sú overenie prostredníctvom snímača očnej dúhovky a čítačkou odtlačkov prstov. Navyše, Galaxy S8 používateľom ponúka viacero možností odomknutia svojich telefónov a to prostredníctvom oboch biometrických možností zabezpečenia, a pohodlnejšími možnosťami, ako potiahnutím a rozpoznaním tváre.
 
Je dôležité zdôrazniť, že funkcia rozpoznanie tváre, aj keď je pohodlná, môže byť použité iba pre odomknutie Galaxy S8 a v súčasnosti nemôže byť použitá na overenie prístupu k službe Samsung Pay alebo Zabezpečenému priečinku.“

Pozrite si všetko o nových top smartfónoch od Samsungu na videu:

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.