Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Google v Androide O vylepšil navigačné klávesy: Spustia Obraz v obraze aj pretočia skladbu

Posúvanie webových stránok, pretočenie prehrávanej hudby či spustenie PiP režimu. Aj to dokáže navigačná lišta v novom Androide O.

Minulý týždeň spoločnosť Google prekvapila komunitu vydaním prvého zostavenia pripravovaného Androidu O. Okrem oficiálne uverejnených noviniek si však firma pre nadšencov pripravila aj niekoľko prekvapení v kategórii Tuner používateľského rozhrania, z ktorých zrejme najväčší potenciál majú vynovené navigačné klávesy.

Google uviedol Android O: Novinky a krátky test
Google uviedol Android O: Novinky a krátky test

Nová verzia obľúbeného operačného systému je zameraná predovšetkým na drobnosti, vylepšenia a menšie dizajnové zmeny.

Ako totiž zaregistroval web XDA Developers, do navigačnej lišty je možné okrem iného pridať aj niekoľko naozaj zaujímavých tlačidiel. Spomína sa napríklad preskakovanie práve prehrávaných skladieb, prepínanie medzi e-mailovými konverzáciami či posúvanie webových stránok.

Nechýba však ani spúšťač nového režimu Obraz v obraze (PiP), ktorý bol doteraz dostupný iba v systéme Android TV.

Video: Režim Obraz v obraze v novom Androide O

A práve takto komunita prišla na spôsob, ako režim PiP aktivovať. V Android TV sa totiž po stlačení PiP tlačidla odošle z ovládača príkaz „KEYCODE_WINDOW“, čo je kódové označenie príslušného hardvérového tlačidla.

V Androide O, v Tuneri používateľského rozhrania tak stačí pridať do navigačnej lišty nové tlačidlo typu „Kód klávesnice“ a prideliť mu kód 171. Keď potom v podporovanej aplikácii (napríklad YouTube) používateľ na kláves ťukne, obsah by sa mal otvoriť v menšom plávajúcom okne.

V Tuneri používateľského rozhrania stačí novému tlačidlu nastaviť správny kód (zdroj: redakcia) V Tuneri používateľského rozhrania stačí novému tlačidlu nastaviť správny kód (zdroj: redakcia)

Vďaka automatizačnému softvéru Tasker navyše existuje spôsob, ako v nepodporovaných aplikáciách uvedené tlačidlo schovať.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.