Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple sa vo veľkom chystá na príchod iPhonov s OLED panelmi

Minimálne jeden model iPhonu práve s OLED panelom sa má objaviť ešte v tomto roku.

O prípadnom prechode telefónov z línie iPhone na nový typ displejov sa hovorí už dlhodobo. V tomto roku by sa uvedený prechod z LCD na OLED technológiu mal odštartovať.

Podľa najnovších správ od Nikkei si mal údajne Apple v tejto súvislosti objednať 70 mil. kusov zakrivených OLED panelov, pričom výhradným dodávateľom bude juhokórejský Samsung. Na tému upozorňujú GSMArena.com či Liliputing.com.

Apple iPhone (ilustračná snímka, zdroj: Shutterstock) Apple iPhone (ilustračná snímka, zdroj: Shutterstock)

Predtým sa však ako potenciálni dodávatelia spomínali aj iné firmy. Možno však ide len o akúsi „prvú várku“, keďže v tomto kalendárnom roku by mal Apple predstaviť údajne len jeden model s OLED displejom. Pôjde o očakávaný „iPhone 8“ (možno však bude niesť iný názov).

Jubilejný iPhone: Črtajú sa veľké zmeny pri snímači odtlačkov aj fotoaparáte
Jubilejný iPhone: Črtajú sa veľké zmeny pri snímači odtlačkov aj fotoaparáte

Vertikálne umiestnenie objektívov má zlepšiť hĺbku fotografií. Novinka by mala byť kovová.

V budúcnosti by mali prejsť na OLED panely už všetky (alebo skoro všetky – otázny je malý iPhone SE) ponúkané iPhony. Vtedy sa už dá predpokladať dodanie OLED panelov aj od iných výrobcov.

Okrem toho by mali byť (v septembri) predstavené aj nové iPhony s klasickými LCD panelmi. Najnovšie správy naznačujú, že LCD modely budú označované ako iPhone 7s a 7s Plus, pričom ponúknu klasické veľkosti LCD panelov: čiže 4,7 a 5,5 palca.

Naopak, špeciálny „high-endový“ model iPhonu bude disponovať 5,2-palcovým zakriveným OLED panelom. Zároveň má využívať celkom nový „3D senzor“ na rozšírené rozpoznávanie tvárí.

WikiLeaks zverejnila ďalšie dokumenty. CIA vie hacknúť MacBooky aj iPhony
WikiLeaks zverejnila ďalšie dokumenty. CIA vie hacknúť MacBooky aj iPhony

Agenti CIA sa nezastavili pred ničím. Počítače infiltrovali cez Thunderbolt port, iPhony ešte počas distribúcie.

Podobný 3D senzor by mohli využívať všetky tri nové iPhony v tomto roku. Taktiež sa uvádza, že trojica bude disponovať podporou bezdrôtového nabíjania aj zvýšenou odolnosťou voči prachu a vode. „High-endový“ iPhone okrem toho nemá disponovať predným tlačidlom Home, zvyšné dva iPhony áno.

iPhone s OLED displejom však rozhodne nemá byť lacný. Odhaduje sa, že cena sa bude pohybovať niekde okolo hranice 1 000 eur. Mnohých používateľov tak možno skôr oslovia lacnejšie (a vylepšené) modely iPhonu s LCD displejmi pre tento kalendárny rok.

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
 
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.