Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange má nový paušál: 5,9 GB v celej EÚ za 22 eur

Operátor umožňuje z dátovej karty aj telefonovať, na dnešnú dobu však za vysoké ceny.

Orange v tichosti pridal do ponuky nový dátový paušál „Universal“, ktorý môže byť atraktívny najmä pre zákazníkov, ktorí často cestujú. Dáta sa totiž dajú využívať v celej Európskej únii.

Program obsahuje 6 000 MB balík dát, teda približne 5,86 GB mesačne, za cenu 21,90 eura na mesiac.

Dáta aj v EÚ

Veľkou výhodou je, že dáta môžete čerpať na Slovensku, ale bez doplatku aj v EÚ. Za 1 000 MB priemerne zaplatíte 3,65 eura.

Po minutí predplateného objemu dát stojí 1 MB 0,03 eura. Predplatiť si ale môžete ďalší balíček 0,98 GB dát za 4 eurá. Súčasťou nie sú predplatené minúty a správy. K programu nezískate ani dotované zariadenie.

Dáta v únii od júna

Už v polovici júna by mal skončiť roaming v EÚ a volania, SMS aj dáta bude možné využívať aj v zahraničí bez príplatku. Nie je však stále známe, ako budú stanovené limity a napríklad koľko dát z balíka bude možné vyčerpať v zahraničí – či už mesačne alebo dlhodobo. 

Ako je na tom konkurencia?

O2 umožňuje minúť v rámci EÚ 1 GB dát pri Platinovom za 45 eur a Diamantovom paušále za 65 eur mesačne. Telekom dáva 0,1 GB k programu Happy XXL za 54,99 eura a 0,49 GB k Happy Profi za 69,99 eura. 4ka dáta v paušáloch v rámci EÚ zatiaľ neponúka.

O2 začalo obmedzovať dáta v EÚ pri vysokých paušáloch
O2 začalo obmedzovať dáta v EÚ pri vysokých paušáloch

Poskytovateľ začal uplatňovať limit pri dátach. Zmenil pôvodné podmienky.

Bez zdieľania či spomaleného neobmedzena

Orange pri tomto programe neumožňuje zdieľať dáta s inou SIM kartou. Dostupná nie je ani možnosť zaplatiť si neobmedzený internet s pomalšou rýchlosťou na úrovni 0,25/0,25 Mbit/s za jedno euro a 0,75/0,75 Mbit/s za tri eurá.

Paušál je poskytovaný bez viazanosti. Aktuálne ho získate iba na zákazníckej linke 905 alebo na predajniach operátora.

Drahé volania

Minúta volania stojí s programom až 0,23 eura za minútu do mobilných sietí, pevné siete sú zvýhodnené – za minútu zaplatíte 0,06 eura. SMS na Slovensku je spoplatnená sumou 0,09 eura. Pri volaniach do EÚ stojí minúta hovoru až 0,31 eura za minútu.

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
 
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.